Podle Googlu je PDF čtvrtým nejrozšířenějším náboženstvím

Křesťanství, islám, židovství nebo snad buddhismus a hinduismus? Ale kdepak. Žijeme v 21. století a jedním z nejrozšířenějších světových náboženství je PDF. Nebo aspoň to tak vypadá z Google vyhledávání.

Všechno to začalo, když Alex Micu (@axelk) tweetoval screenshot z Google vyhledávání. Retweetnulo ho téměř 60 000 lidí, v oblíbených ho má přes 40 000 lidí. Alex se nečekaně stal doslova celebritou. V komentářích ale přiznal, že příspěvek ukradl z Redditu.

Každopádně jde o to, že když se googlu zeptáte, „jak konvertovat“ (tedy přejít na něco jiného), nabídne vám nejznámější světová náboženství a PDF. Není to hloupost a vina Googlu, na / do PDF se skutečně dá konvertovat (o tom, jak se to dělá, si povíme níže), jen to v téhle souvislosti vypadá opravdu vtipně.

axelk

Kromě PDF máme ještě mp3, Kelvin, jpg a metry čtvereční

V obrovské spoustě komentářů se objevují lidé, kteří si to šli hned ověřit a zadali do Googlu „how do I convert to“. Jak se ukázalo, po celém světě je popularita různých náboženství, formátů a jednotek rozdílná.

mp3

 

kelvin

My jsme na stejný dotaz od Googlu dostali následující nápovědu:

how-do-i-convert-to

A co nabídne vám?

Jak tedy konvertovat do PDF

Jak změnit svou víru a stát se muslimem, křesťanem nebo třeba hinduistou, vám neporadíme. Zato víme, jak přeměnit soubor do PDF.

1. Otevřete si soubor (pokud je .doc, .docx nebo v jiném textovém formátu) ve Wordu (OpenOffice Writeru, LibreOffice Writeru nebo alternativním textovém editoru) a najděte možnost Uložit jako. Jako příponu pak zvolte formát .pdf.

Poznámka: Jestliže nemáte v počítači nainstalovaný žádný textový editor, zamiřte na online úložiště (Google Drive, OneDrive) a otevřete soubor přímo aplikací v něm. Tam lze rovněž najít možnost Uložit jako.

2. Zkuste convertonlinefree.com (pokud máte .doc / .docx) soubor, convert-jpg-to-pdf.net (pokud máte jpg obrázek) nebo nějakou jinou webovou aplikaci, do které nahrajete původní soubor a ona vám z něj vytvoří PDF.

document-to-islam

Správná otázka. Docx do islámu ještě neumíme

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru