Podívejte se na nejdražší mrakodrap v San Franciscu

San Francisco je proslulé svým ojedinělým panoramatem, přičemž nyní se bude chlubit ještě jednou z nejvyšších a nejdražších budov. Unikátní mrakodrap, v němž přepych nebude chybět, by měl být dokončen v červenci.

Budova vysoká 326 metrů s 61 patry vyjde na 1,1 miliardy dolarů. Za celým projektem stojí společnost Salesforce, jíž CEO je miliardář Marc Benioff. Zhruba sedmdesát procent plochy budovy se bude pronajímat dalším firmám, mezi kterými najdete například Bain & Company, Accenture či CBRE.

„Je to více než jen administrativní budova,“ řekl architekt Fred Clarke.

Denně na výstavbě Salesforce Tower pracuje 700 dělníků, kteří by měli být se svou prací hotovi už v červenci. Výšková budova se chlubí štíhlým sužujícím se obloukovitým tvarem, přičemž do interiéru proniká dostatek přirozeného světla díky vysokým stropům a oknům. Všechna patra budou disponovat svými kovovými slunečníky, což budou v podstatě automatizované markýzy, které budou chránit kanceláře před přehřátím.

Salesforce Tower by měl pojmout až 10 tisíc zaměstnanců společnosti Salesforce, což je zhruba třetina její globální pracovní síly. Její kanceláře se budou nacházet v prvních 30 poschodích. V nejvyšším patře bude vymezen prostor pro společenské akce, které bude firma pronajímat i jiným podnikům.

Podívejte se, jak bude tato úchvatná stavba vypadat:

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru