Podíl iPadů na světovém trhu se zmenšuje

Podle analytické společnosti IDC byl podíl tabletů iPad společnosti Apple na světovém trhu ve III.čtvrtletí tohoto roku 50,4 %. Přitom trh tabletů vyrostl během čtvrtletí o 49,5 %. Podíl tabletů společností Samsung, Amazon a Asus se naopak prudce zvýšil.

Apple má v tomto segmentu trhu dominantní postavení od uvedení na trh prvního iPadu v roce 2010. V poslední době ale pociťuje silný tlak ze strany konkurence, která nejen rozšířila svoji nabídku, ale snaží se na lukrativní trh dostat pomocí nízkých cen.

Společnost Samsung ve III.čtvrtletí s tablety Google Android obsadila druhé místo s podílem 18,4 %, což je třikrát více, než minulý rok za stejné období. Třetí je společnost Amazon s 9 % a následuje Asus s 8,6 %.

Analytici se domnívají, že někteří uživatelé vyčkávali na uvedení tabletu iPad Mini a po jeho uvedení se opět prodej tabletů společnosti Apple zvýší. Ostatně za poslední víkend hlásí Apple prodej více než 3.000.000 kusů iPadů, i když nespecifikuje úmyslně kolik z nich je nových modelů Mini s displejem 7,9 palce.

Celkově se na trh ve III.čtvrtletí 2012 dostalo 27,8 milionu tabletů.

Zdroj: Web Pro News

Komentáře

Nahoru