Dnes vyšlo 15 článků

Podezřele neuvěřitelná nabídka reklamy na váš web

Na internetu začaly kolovat první zkušenosti s firmou Media Discovery, která nabízí služby v oblasti online marketingu – konkrétně reklamy. Praktiky této firmy jsou ovšem… přinejmenším podivné.

Nalákají vás na výhodnou nabídku. Jenže už taková nabídka vás prostě zarazí. A co dál? No lidí, kteří s nimi mají zkušenosti, už pár je. A povětšinou to nejsou zkušenosti pozitivní. Společnost Media Discovery se vám nejdříve ozve sama, ale nakonec ani neodpovídá. Vlastně se tak jedná o jakousi formu spamu. Přesněji vás tahle nabídka neotravuje, jen vás nechá utápět se ve falešných iluzích.

Na svém webu se společnost vychvaluje.

Na svém webu se společnost Media Discovery vychvaluje.

Společnost Media Disovery si nějakým způsobem najde váš kontakt. Lidé, kteří se s ní již setkali, se domnívají, že si automaticky prohledává weby běžící na WordPressu nebo podobných redakčních a blogovacích systémech, pak si pomocí whois zjistí potřebné údaje (vlastně postačí email) a zašle vám nabídku. Něco takového:

Ahoj Francisi,

zajímalo by mě, zda byste měl zájem o prodej reklamního prostoru na vašem webu? Reklama bude decentní a roční platbu za reklamní prostor můžeme zaplatit předem.

A vy si mezitím nadšeně myslíte… Nenápadné reklamy? Roční platba předem? Super!

Můžeme také zajistit hodnocení vašich příspěvků na blogu od opravdových expertů.

Jsem z Media Discovery, nové mediální agentury se sídlem ve Velké Británii. Plánujeme získat reklamní prostory na významných internetových stránkách a portálech, ale i na těch menších. Já osobně jednám s majiteli menších webů, zvyšuji povědomí o naší značce a zastupuji významné společnosti, se kterými naše firma spolupracuje.

Významné společnosti? Které jako?

Rádi bychom pracovali i s vašimi stránkami. Máte-li jakékoli dotazy nebo chcete-li další informace, neváhejte a napište mi.

S pozdravem,
Ronnie Vargas
ronnie.vargas@mediadiscovery.com

Kolik majitelů nějakého webu by na takový email nereagovalo? Vypadá to jako tolik slibná nabídka. Jeden účastník diskuze se zmiňuje, že mu nabízeli roční platbu ve výši 120 dolarů. Někteří uvádí, že po odpovědi na tento email se jim firma už nikdy neozvala. Jiným možná ještě ano, ale nakonec komunikace stejně zamrzla na mrtvém bodě. Jeden z diskutujících se však zmiňuje i o tom, že měl to štěstí a společnost se mu ozvala dvakrát. Po druhé mu přiblížila způsob reklamy.

Ahoj Rone,

díky za vaši odpověď. Jsem více než šťastná, že vám mohu poskytnout několik informací.

Dodáme vám buď vlastní písemné části obsahu, které můžete publikovat na nové stránce vašeho webu, nebo můžete napsat novou stránku sami a dát do ní pouze reklamu našich klientů.

Podívejte se na naši vzorovou stránku https://www.mycarreviews.co.uk/citroen-c4-review/ (text inzerce je zde „JD Power“ umístěný ve třetím odstavci).

Reklama telekomunikací, krásy, zdraví, cestovního ruchu nebo financí zajistí roční výdělek 125 dolarů. Reklama s herním sektorem (poker, kasino, bingo atd.) zajistí 140 dolarů ročně.

Dejte mi vědět, která oblast vás zajímá, aby vaše stránky mohl zhodnotit náš technický tým. Také si všimněte, co preferují klienti, a dejte nám vědět, zda byste raději nové stránky připravoval sám nebo zda vám máme posílat vlastní články, které pro váš web vytvoří náš tým.

Mnohokrát děkuji,

Ana

No a víckrát už se neozvali. Zjistili snad, že je pro ně Ronův web nevhodný? Ne… Jak vyjádřil jeden účastník diskuze, celé to prostě vypadá jako podvod.

Komentáře

Nahoru