Podcasty od Joe Rogana: Spotify klesla hodnota o 4,8 miliardy dolarů

Podcasty od Joe Rogana: Spotify klesla hodnota o 4,8 miliardy dolarů

Akcie Spotify ve středu (2.9.) ráno klesly o 8,8%, čímž klesly o 4,81 miliardy dolarů. Jak je to možné? Stalo se to v návaznosti na podcast od Joe Rogana. 

Rogan – podcaster, komik a komentátor televizních vysílání bojových umění WWF – debutoval v Spotify v úterý, téměř pět měsíců poté, co v květnu podepsal dohodu ve výši 100 milionů dolarů, která dává Spotify celosvětovou exkluzivitu – ale ne vlastnictví – jeho populárního podcastu The Joe Rogan Zkušenosti. Jeho podcast byl na Spotify k dispozici až v úterý.

Investoři také stáhli zpět některé další technologické akcie – i když ne ve stejné míře jako Spotify. Včera akcie Apple poklesly až o 5,3%, než uzavřel den dolů jen o 2%. Netflix klesl o 3,5%. Ztráty pokračovaly také dnes, když Apple a Netflix poklesly o 8,1%, respektive 5,6%.

Rogan odhaluje křehkou rovnováhu, kterou musí streamovací služba najít se svým obsahem a zásadami, zejména proto, že ve svých dlouhodobých strategiích stále častěji používají podcasty. Populární podcaster Dave Rubin také obdržel kritiku za hostování pravicových komentátorů, jako jsou Alex Jones a Laura Southern. V případě Rogana má jeho široká nabídka hostů a vícehodinové bezstarostné rozhovory přirozeně větší šanci urazit než kratší podcasty vlastněné Spotify.

Situaci komplikuje Roganův vysoký status. Rogan je pravděpodobně největším podcasterem Spotify a velkou investicí do snahy Spotify stát se audio platformou typu vše v jednom. A co víc, Rogan licencuje svůj obsah na Spotify a zachovává si vlastnictví – s hands-off vztahem.

 

Zdroj, foto: msn.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru