Dnes vyšlo 1 článků

Počty virtuálních krádeží se zvyšují. Herní komponenty dosahují hodnoty statisíců korun

Počty virtuálních krádeží se zvyšují. Herní komponenty dosahují hodnoty statisíců korun

Není krádež jako krádež. Mimo krádež ve skutečném, hmotném světě totiž existují další světy, které nejsou pro zloděje cizí. Třeba virtuální svět videoher, na kterém hráči tráví většinu dne. Virtuální svět existuje paralelně k tomu našemu a platí v něm úplně jiná pravidla. Jenže co když ve virtuálním světě dojde ke krádeži? Takový případ se nahlásí na policii.    

Případ krádeže ve virtuálním světě vyšetřují kriminální policie v Plzni. Krádež jim nahlásil poškozený hráč jedné populární akční hry. V akčních hrách je virtuální majetek či herní komponent vykoupen stejně jako ve skutečném světě. Abyste se lišili a získali konkurenční výhodu, musíte zaplatit. V tomto konkrétním případě se smísil herní svět se skutečným. Hráč prodával za reálné peníze virtuální nůž, za který od kupujícího dostal pouze zálohu a zbytek částky už neobdržel. Jedná se o částku téměř 30 tisíc korun. Pravděpodobně se nejedná přímo o krádež, nýbrž o podvod. Pro plzeňskou kriminálku je tento případ vůbec prvním svého druhu. Nicméně v rámci České republiky se s obdobnými případy policie setkala. Mnohdy se jednalo o mnohem vyšší částky.

Jeden extrémně vyhrocený případ virtuální krádeže se odehrál v Číně. Hráč nahlásil krádež svého virtuálního meče z videohry Legend of Mir 3. Zloděj ho následně prodal na v internetové aukci. Poškozený hráč byl policií ignorovaný a případ se nevyšetřoval. Poškozený vzal spravedlnost do vlastních rukou a druhého hráče ubodal k smrti. Tím se policie už zabývat začala a muž byl za vraždu odsouzen na doživotí. Tento případ poukazuje na důležitost těchto specifických trestných činů. Hodnota virtuálních komponent často dosahuje hodnoty bytu.

 

Zdroj, foto: bbc.co.uk

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru