Dnes vyšlo 15 článků

Počítačoví piráti šmírovali uživatele přes chytrý televizor

V posledních letech se počítačoví piráti bez problémů nabourají do chytrých televizorů, přičemž sofistikovaný škodlivý kód změní přístroj používání především k zábavě v nástroj na špehování a šmírování. A mnohé by mohl povědět anglický pár, který se stal obětí kybernetických zločinců.

V chytrém televizoru se usadil nezvaný host v podobě škodlivého kódu, jehož prostřednictvím mohli počítačoví piráti ovládat funkce televizoru na dálku, aniž by o tom samotný pár tušil. Zařízení bylo opatřeno vlastním operačním systémem. A navíc nechyběla ani funkce pro videokonference, k čemuž sloužila integrovaný webová kamera s mikrofonem.

luggage-930804_1280

Dávejte si pozor na nezabezpečený chytrý telefon. Zdroj: Pixabay

Útočníci zneužili právě zabudovanou webovou kameru s mikrofonem pro šmírování páru, o čemž informoval server Uniland. Například počítačoví piráti získali intimní nahrávku toho, jak se pár oddává milostným radovánkám na gauči před šmírujícím televizorem.

Intimní video se objevilo na internetu

Kybernetičtí zločinci zveřejnili lechtivou nahrávku páru na internetu, konkrétně na erotickém serveru. Nicméně vše zlé je pro něco dobré, neboť zveřejněním erotického videa se zjistilo, že chytrý televizor byl napaden internetovými piráty.

Kauzu zveřejnili provozovatelé daného serveru s erotickým obsahem, protože pár žádal o stažení videa. Samozřejmě, provozovatelé byli natolik solidní, že pikantní video ze svého serveru odstranili a zveřejnili jejich zkušenost.

Ačkoliv počítače, notebooky a přenosná zařízení jsou chráněna antivirovými programy, zabezpečení u chytrých televizorů výrobci příliš neřeší. A samotní uživatelé si neuvědomují, jaká rizika představuje nezabezpečený chytrý televizor.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru