Počítačové hry, které by si měl každý zahrát

Jaké hry byste si měli zahrát? Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, každého totiž baví něco jiného. Naštěstí se lze trochu orientovat podle okolí. A borci z Ars Technica provedl studii na základě dat ze Steamu.

Jako první se podíváme na nejčastěji vlastněné hry. Na prvním místě je Dota 2, která dominuje i v dalších statistikách. Tato online hra se Valve skutečně povedla. A i další hry v pořadí přímo souvisí s Valve.

DotA 2 je nejhranější a celkově nejpopulárnější hrou. Hráli jste ji už?

DotA 2 je nejhranější a celkově nejpopulárnější hrou. Hráli jste ji už?

Team Fortress 2 je kvalitní online střílečka zdarma. Nicméně pokud nemáte k dispozici stálé internetové připojení (to ještě jde?), tak se nemusíte bát – obě tyto hry nabízejí i hru s boty.

nejvice_vlastnikuNa dalších místě jsou víceméně další online hry. První singleplayer hra co stojí za zmínku je Portal. Oba díly této herní série jsou nyní na Steamu ve slevě. Pokud tyto úžasné logické hry ještě nemáte, tak je pravý čas je pořídit.

A jaké hry jsou nejhranější? Tam jsou statistiky dosti podobné, takže vypíchneme jenom ty hry, které stojí za pozornost. Hned na pátém místě se jedná o Sid Meier’s Civilization V. Jedná se o velice známou tahovou strategii.

Skyrim vás na pár desítek (stovek) hodin zabaví...

Skyrim vás na pár desítek (stovek) hodin zabaví…

A hned na dalším místě je další moderní klasika – TES V: Skyrim. Jestli vám tato hra ušla, tak se nemůžete považovat za pořádné hráče. Jedná se totiž asi o nejznámější RPG za posledních pár let. Má to zajímavý příběh a budete zabíjet opravdu všechno – od vlků přes medvědi až po draky.

Pokud chcete nějakou střílečku řízlou RPG prvky tak přesně pro vás je komiksová střílečka Borderlands 2. Většina děje se sice odehrává v mrazivém prostředí, to ale neznamená, že by jste se nudili.

nejhranejsi_hry

Že vám to nestačí? V tom případě vás odkážeme na kompletní statistiky na serveru Ars Technica.

zdroj: arstechnica.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru