Dnes vyšlo 15 článků

Počítač Apple I prodán za 13,4 milionu korun

Počítač Apple I prodán za 13,4 milionu korun

Jak jsme vás již informovali, v sobotu se měl v kolínské aukční síni Auction Team Breker dražit počítač Apple I vyrobený v roce 1976. Nakonec se konečná cena za tento historický kousek vyšplhala  na rekordní sumičku 516 461 eur (včetně všech poplatků). V přepočtu se tak první computer od nejhodnotnější firmy na světě prodal za necelých 13,4 milionu korun.

Informoval o tom provozovatel aukční síně, kupec pochází údajně z Asie, ale jeho jméno zůstalo na přání utajeno. Prodávaný počítač Apple I, první produkt společnosti Apple, by měl být stále plně funkční. Na světě je podle dostupných informací zřejmě jen šest funkčních kusů a celkově se ví o existenci méně než padesáti kusů Apple I. Apple I vyráběl ručně spoluzakladatel Applu Steve Wozniak, společnost prodala přibližně dvě stě kusů. Základní deska v sobotu prodaného počítače byla podepsána Wozniakem. Prodávaná byla kompletní sestava – včetně v té době standardního osobně podepsaného dopisu od Steva Jobse. Kromě toho byl součástí i dopis od zesnulého Jobse, ve kterém po stížnosti majitele na nedostatek softwaru pro Apple I nabízel Jobs výměnu počítače za Apple II a 400 dolarů k tomu.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru