Počítá se online flirtování jako podvádění?

Máme pro vás dobré zprávy. Nejspíš úplně všichni podvádíte své drahé polovičky. Protože kdo z vás může s čistým svědomím říct, že nelajkuje fotky svým kamarádům/kamarádkám, neříká jim, že jim to slušinká, a občas si s nimi nenapíše něco, co by asi vaší lásce vadilo, kdyby to viděla?

Nedávná studie se zaměřila na tisíc lidí ve věku 18 – 34 let. Zjistila, že většina z nich tohle bere za podvádění. 77 procent mužů a 88 procent žen uvedlo, že „online flirtování nebo vztahy“ berou na stejnou váhu jako ty v reálném světě.

fusion_mmp_sex_culture_74

Dělá to každý z nás. Všichni občas v opojení ranních hodin napíšeme nevhodný komentář na Instagramu nebo tweetneme něco, co by mohlo vyznít jako flirt. A všichni jsme už slyšeli tu ohranou frázi, že emoční podvádění je vlastně daleko horší než fyzické. Protože jsou v tom city žejo. A to je vždycky horší. Nebo ne?

Jak poznáte flirtování

Přesto je to ale dost nejasné. Co je to vlastně flirtování? Počítá se za flirtování to, když někomu olajkujete fotku? A nezáleží náhodou taky na tom, zda ji olajkujete své ošklivé bývalé spolužačce nebo té hezké sousedce odvedle? Jasně, i tohle ovlivňuje úroveň žárlivosti.

Mimochodem téměř stejný počet lidí, který ve výzkumu uvedl, že online flirtování považuje za podvádění, přiznal ještě jednu zajímavou věc. Tito lidé uvedli, že už někdy někomu poslali svou nahou fotografii. Z toho můžeme usoudit, že kromě veřejného flirtování na sociálních sítích probíhá i soukromé podvádění.

Všichni podvádíme.

Foto: Flickr – Lightblb

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru