Počet elektronických a mobilních plateb neustále roste

Počet elektronických a mobilních plateb exponenciálně roste. Vyplývá to ze studie World Payments Report 2012 vydané společnostmi Capgemini, Royal Bank of Scotland a asociací Efma. 

Stále více spotřebitelů využívá elektronické a mobilní platby a platby debetní kartou, a tak se banky budou zaměřovat na vylepšování právě těchto platebních metod. Podle odhadů analytiků se v roce 2011 mělo uskutečnit na 28,3 miliard  elektronických a mobilních transakcí. V roce 2010 byla více než jedna ze tří bezhotovostních plateb po celém světě provedena pomocí debetní karty. Ale pouze 2,1 procenta všech mobilních uživatelů využívá mobilní platby, takže zde existuje obrovský potenciál pro další růst. Odhady na rok 2013 udávají 17 miliard mobilních plateb a 31,4 miliardy elektronických plateb.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru