Počet Dislikes bude na YouTube soukromý, ale tlačítko zůstane

Počet Dislikes bude na YouTube soukromý, ale tlačítko zůstane

YouTube se snaží být místem, kde mohou tvůrci všech velikostí a prostředí najít a sdílet svůj hlas. YouTube bude podporovat upřímné interakce mezi diváky a tvůrci, zavedl několik funkcí a zásad pro zlepšení jejich dojmu. Na začátku tohoto roku experimentovali s tlačítkem Nelíbí se, aby zjistili, zda změny mohou pomoci lépe chránit autory před obtěžováním a omezit útoky Nelíbí se – kde lidé záměrně pracují na zvýšení počtu Nelíbí se u videí autorů.

Počítání Nelíbí se na YouTube nastavuje jako soukromé, ale tlačítko Nelíbí se nezmizí. Tato změna se začne postupně zavádět. V rámci tohoto experimentu mohli diváci stále vidět a používat tlačítko Nelíbí se mi. Ale protože tento počet neviděli, zjistili jsme, že je méně pravděpodobné, že zacílí na tlačítko Nelíbí se mi, aby zvýšili počet. Stručně řečeno, data z našich experimentů ukázala snížení útočného chování.

Co se mění pro tvůrce a diváky?

Pokud chtějí autoři porozumět tomu, jak si jejich obsah vede, budou moci ve Studiu YouTube najít svůj přesný počet nelíbí se mi spolu s dalšími existujícími metrikami. Divákům se stále může stát, že se jim videa nelíbí, aby mohli vyladit svá doporučení a soukromě sdílet zpětnou vazbu s autory.

YouTube chce vytvořit inkluzivní a respektující prostředí, kde mají tvůrci příležitost uspět a cítit se bezpečně. „Toto je jen jeden z mnoha kroků, které podnikáme, abychom i nadále chránili autory před obtěžováním. Naše práce není hotová a budeme zde nadále investovat.“

Zdroj, foto: blog.youtube.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru