Tisková zpráva: Po úspěchu ve Vodafone Nápadu roku míří firma HARDWARIO do Velké Británie

Po úspěchu ve Vodafone Nápadu roku míří firma HARDWARIO do Velké Británie

Česká společnost HARDWARIO, která se zabývá inovacemi v oblasti internetu věcí, se dostala do londýnského programu CzechAccelerator agentury CzechInvest. Prosadit se tam chce zejména se svým produktem BigClown, se kterým sklidila úspěch v letošním jedenáctém ročníku soutěže Vodafone Nápad roku.

BigClown je stavebnice skládající se z různých čidel, akčních členů, ovladačů a další elektroniky propojené v tzv. internetu věcí. Důmyslná zařízení zaujala český Vodafone a čínského giganta HUAWEI, kteří pro internet věcí budují přenosovou síť NB-IoT. Od té doby s HARDWARIEM kooperují a spolupráce by se nyní mohla přenést i do Británie.

“Kdyby nebylo Nápadu roku, asi bychom se do CzechAcceleratoru ani nepřihlásili. BigClown tam měl úspěch, oslovil i řadu důležitých společností a my jsme si v tu ránu uvědomili, že máme produkt a nápady, se kterými máme možnost uspět celosvětově,” komentuje novou příležitost šéf a spoluzakladatel HARDWARIA, Alan Fabik.

Kontakt se světovými operátory aktivními na poli internetu věcí chce HARDWARIO prohloubit i na MBB Global Forum, který se uskuteční v listopadu tohoto roku v Londýně. Bude tam prezentovat své funkční IoT projekty před vedením většiny světových mobilních operátorů.

Během svého působení ve Velké Británii se pak HARDWARIO plánuje také spojit se vzdělávacími organizacemi a nadacemi, jako je např. Raspberry Pi Foundation a využívat v nich produkty BigClown jako vzdělávací materiály.

“Během zahraničního programu otevřeme svou britskou pobočku, která se bude primárně zabývat marketingem a prodejem stavebnice BigClown na zahraničních trzích” říká Alan Fabik, “výrobu ale chceme určitě nechat v Česku,” dodává.

Program CzechAccelerator agentury CzechInvest podporuje za hranicemi rozvíjející se české inovativní společnosti. Vybraným projektům poskytuje na tři měsíce v Londýně, Silicon Valley, New Yorku nebo Singapuru kanceláře, mentoring a poradenství, networking, překlady, dopravu a další.

“Hardwario má inovativní produkt a silný tým, a proto jsme se rozhodli je poslat na zahraniční akceleraci do Londýna. S destinací mají zkušenosti již z letošního července, kdy se s naší podporou vyrazili na konferenci unbound London. Odvezli si odtamtud nové kontakty a zakázky a ověřili si tam svůj budoucí potenciál,” říká Markéta Havlová, ředitelka Odboru start-upů agentury CzechInvest.

HARDWARIO bude díky CzechAcceleratoru pobývat v Londýně od září do prosince 2018.

Zdroj, text/foto: hardwario.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru