Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Po tragické dopravní nehodě jsme pro Kláru a její rodinu získali odškodnění 25 000 000 Kč

Třiadvacetiletá Klára se před třemi lety vracela domů z dovolené se svým přítelem. Při předjíždění se bohužel střetli s protijedoucím vozidlem a Klára jako jediná ze čtyř osob tragickou dopravní nehodu přežila. Utrpěla však mnohočetná těžká zranění ohrožující život, která jí zanechala devastující tělesné i psychické následky. Kláru a její rodinu jsme v celém případu zastupovali a vymohli jsme pro ně odškodnění přesahující 25 000 000 Kč.

Viníkem dopravní nehody byl Klářin přítel Jakub, který jejich automobil řídil, a Klára jako spolujezdkyně získala nárok na odškodnění z povinného pojištění odpovědnosti provozovatele vozidla a zároveň ze svého soukromého životního pojištění.

Právní pomoc poškozeným

Celý proces získání pojistného plnění pro poškozené doprovázelo mnoho náročných právních kroků. Kvůli vážnému zdravotnímu stavu Kláry, která zůstala od úrazu plně a nepřetržitě závislá na specializované medicínské a ošetřovatelské péči, jsme rodině nejprve pomáhali se jmenováním opatrovníka.

Dále jsme museli některé z nároků žalovat pro případ, kdy by Klára na následky zranění zemřela. Jednalo se o bolestné a ztížení společenského uplatnění, neboť ty jsou vázané na konkrétní osobu. Pokud by Klára zemřela, aniž by tyto nároky byly uplatněny u soudu, došlo by k jejich zániku.

Klára se v současné době nachází ve velmi závažném stavu, který se nazývá vegetativní – je trvale upoutána na lůžko, bez jasného vědomí, není schopná komunikace ani samostatného příjmu potravy a její prognóza není z hlediska zlepšení příznivá.

Vyčíslení a uplatnění vybraných nároků muselo probíhat opakovaně a výrazného navýšení jsme dosáhli zejména v oblasti ztížení společenského uplatnění, neboť slečna Klára byla před nehodou mimo jiné také aktivní sportovkyně.

Plnění z povinného ručeníČástka
BOLESTNÉ622 834 Kč
CESTOVNÉ175 300 Kč
NÁKLADY NA LÉČENÍ18 343 Kč
ZTRÁTA NA VÝDĚLKU96 682 Kč
DUŠEVNÍ ÚTRAPY2 100 000 Kč
ZTÍŽENÍ SPOLEČENSKÉHO UPLATNĚNÍ18 931 000 Kč
Celkem21 944 159 Kč

Stále trvajícím a řešeným nárokem je ošetřovné a ušlá mzda – i když Klára ještě nepracovala, je možné nárokovat budoucí ušlý příjem.

Plnění z životního pojištěníČástka
DENNÍ ODŠKODNÉ110 700 Kč
HOSPITALIZACE220 400 Kč
TRVALÉ NÁSLEDKY ÚRAZU3 000 000 Kč
PLNÁ INVALIDITA500 000 Kč
Celkem3 831 100 Kč

Celkem jsme pro Klárku a její rodinu získali 25 775 259 Kč a je nutné uvést, že bez odborné pomoci mnoha specialistů a znalců by dosažení maximálních částek bylo pro poškozené prakticky nemožné.

Nadstandardní péče v těžké životní situaci

Klářina maminka s bratrem se na nás obrátili s žádostí o pomoc také ve věci komunikace s policií, úřady, s nemocnicí a dalšími institucemi. Poskytli jsme jim nadstandartní péči při hledání a umístnění Kláry do zařízení následné péče a při zajištění rehabilitace.

V této těžké životní situaci jsme zasažené rodině zprostředkovávali psychologickou pomoc odborníků a byli jsme jim podporou při zvládání různých náročných okamžiků. Případ pro nás tedy neskončil jen získáním spravedlivého odškodnění, ale snažili jsme se vždy pomoci i nad rámec odborného zastoupení.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru