Po San Franciscu jsou ukryté peněženky s Bitcoiny

Po San Franciscu jsou ukryté peněženky s Bitcoiny

V dávných dobách se hledaly poklady. Pak to začaly být kešky při geocachingu. I to už je ale dneska minulost. Teď se hledají peněženky s Bitcoiny. Tedy aspoň v San Franciscu. A jedna byla prý umístěna přímo do domu Marka Zuckerberga!

V průběhu května začal někdo skrývat po celém San Franciscu obálky s hotovostí. Fenomén se pak uchytil a začal prosakovat i do dalších měst – San Jose, California nebo Los Angeles, a dokonce i New York. Tam všude jste mohli zbohatnout nalezením obálky.

Posílá lidi na lov

No a někdo se tím zřejmě inspiroval, přidal tomu trochu nádechu dnešní digitální doby, a nápad byl na světě. Po San Franciscu skrývá peněženky s Bitcoiny a pomocí Twitter účtu @SFHiddenBitcoin posílá lidi na lov.

Pokud byste náhodou jeli na dovolenou do San Francisca a pokoušeli se najít nějakou tu peněženku, nezapomeňte na skutečnost, že o žádnou peněženku vlastně nejde. To se jen tak říká. Ve skutečnosti potřebujete najít hliníkovou kartičku s adresou Bitcoinů a soukromým klíčem. Každá karta má hodnotu asi 0,0333 Bitcoinu, což je aktuálně zhruba $20.

bitcoin-card

Každá kartička obsahuje veřejnou adresu Bitcoinu, soukromý klíč, Twitter účet a QR kód.

A pospěšte si. Lov bude sice v okolí města pokračovat minimálně během července, ale jak jistě sami tušíte, nebudete jediní, kdo po náhodném nálezu šťastné kartičky touží.

Zdroje: Business Insider, CoinDesk

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru