Po protestu proti Uber narostl počet uživatelů o 850 %

Uber je aplikace, která vám pomůže sehnat levný odvoz. Společnost Uber je spojená se soukromými řidiči, kteří mají nižší ceny než jiní taxikáři. Tak se není čemu divit, že se taxikáři bouří. Přichází o zákazníky. V Londýně a dalších městech kvůli tomu ve středu dokonce protestovali. Nebylo jim to ale nic platné. Naopak na sebe upozornili a aplikace zaznamenala 850% nárůst uživatelů.

Demonstrace probíhaly v mnoha větších městech, jako je Londýn, Paříž, Madrid nebo Berlín. Jen v Londýně se jich zúčastnilo asi 12 000 řidičů. Začali ve čtrnáct hodin a pomalu projížděli po silnicích hlavního města. Chtěli narušit provoz. To se jim možná povedlo. Ale to, že na sebe upozornili, mělo i jiný následek.

protest

Taxíky protestující na londýnské Victoria Street

Jo Bertram, generální ředitel aplikace pro Velkou Británii a Irsko, řekl, že je to pro ně vůbec nejúspěšnější den od doby, kdy před dvěma roky přišli na trh.

„Vlastně dnes ve srovnání s minulou středou můžeme zaznamenat 850% nárůst uživatelů. Výsledky jsou jasné: Londýn chce Uber ve velkém.“

Co je vůbec Uber a proč je kolem něj tolik povyku?

Aplikace Uber si pomocí GPS zjistí polohu uživatele a doporučí mu taxi, která se pohybují nedaleko. Zákazník si pomocí několika kliknutí může i vybrat požadovaný model. A prostřednictvím aplikace může následně i zaplatit.

Aplikace spojuje zákazníky se soukromými řidiči. Cestující pomocí ní mohou zjistit předpokládanou cenu za cestu. Aplikace si pomocí GPS najde jejich polohu a nabídne jim vozy, které jsou v tu chvíli v okolí. Když si uživatel vybere vůz, který chce, zobrazí se mu odhadovaný čas příjezdu, fotka, jméno a hodnocení řidiče a telefonní kontakt.

uber

Vzhledem k tomu, že Uber má údaje o vaší kreditní kartě, nemusíte s sebou mít žádnou hotovost. Na konci cesty je platba stržena přímo z bankovního účtu. Navíc ceny jsou oproti jiným taxíkům opravdu nízké. Cesta napříč Londýnem o délce 10 mil vyšla na 20 liber (necelých 700 Kč) – o polovinu levnější. Někde se to ale vyrovnat musí, takže v určitých frekventovaných časech jsou ceny i jízdného i dvojnásobné. Aplikace vás na to ale vždy ještě před provedením rezervace upozorní.

Společnost nyní působí ve 37 zemích a prý hledá své první zaměstnance i v Česku.

Zdroje: Express, Independent

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru