Dnes vyšlo 15 článků

Po Česku budou jezdit vozidla Here True, Nokia mapuje ČR ve 3D

Po Česku budou jezdit vozidla Here True, Nokia mapuje ČR ve 3D

O mapách Nokia je dlouho známé, že patří mezi nejlepší. Uživatelům se líbí hlavně možnost stáhnutí a používání offline, oproti Google mapám navíc navigují přesněji. Nokia se nadále snaží tuhle výsadní pozici udržet. V minulém roce své mapy zpřístupnila pro Android, teď pracuje na 3D mapování.

Nokia se ve spolupráci s dceřinou společností HERE snaží vytvořit co možná nejaktuálnější a nejdetailnější digitální mapy. Jejich speciální vozidla HERE TRUE během března zamíří i do České republiky. Zaměří se na ulice velkých měst – Prahy, Brna, Olomouce nebo Ostravy, a významné silniční tahy.

here-auto04

Auta Here True poznáte už na dálku. Jsou modrá, označená zřetelným logem a potisknutá mapou světa. Kromě toho vám neuniknou kamery připevněné na střeše. K zachycení prostoru ve 3D používají nejmodernější technologie, které jsou v současné době k dispozici.

here_car_on-the-drive-15

Zaznamenávány jsou důležité datové body, významné komunikace a místa, kde se nachází něco užitečného (například restaurace, čerpací stanice nebo různé obchody). Snímky jsou ukládané přímo ve vozidle a teprve později se zašifrují a převedou na zabezpečené datové úložiště.

Tam se jich ujme software, který rozmaže obličeje a poznávací značky, a pak se uveřejňují. Může se ale stát, že software selže a informace na obrázku nebudou správně rozpoznány nebo bude například chybět rozmazání obličeje. V takovém případě můžete snímek nahlásit a Nokia ho opraví.

Fotky: Nokia

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru