Tisková zpráva: Plyšová myš Kabir dobyla severní pól

Plyšová myš Kabir dobyla severní pól

Myslíte, že může plyšová myš dobýt severní pól? Jedné takové myši se to povedlo. Rozhodně to nebyla jednoduchá cesta. Velký dík patří českému polárníkovi Miroslavu Jakešovi, kterému Kabir doslova svěřil svůj plyšový kožich, a to právě v době, kdy se slaví 20. výročí dobytí severního pólu prvním Čechem.

V roce 1993 došel Miroslav Jakeš jako první Čech na lyžích na severní pól. Od té doby navštívil nejsevernější bod zeměkoule již čtrnáctkrát. V roce 1996 dokonce přešel sólově Grónsko z východu na západ, a to bez jakéhokoliv spojení nebo cizí pomoci.

Kabir rovněž není jen obyčejná plyšová myš. Již několik měsíců píše svůj internetový denní-noční magazín, ve kterém se snaží držet maximální nadhled nad současným děním a věnuje se jen pozitivním tématům. Během této doby získal na Facebooku přes 18 tisíc fanoušků a jeho web navštěvuje měsíčně přes 20 tisíc čtenářů. Z reakcí na Facebooku je patrné, že pro čtenáře Kabira je každodenní pozitivní zpravodajství důležitým povzbuzením a alternativou k záplavě negativních informací z českých médií.

Z nejsevernějšího města na světě, norského Longyerbyen, výprava odcestovala na ruskou základnu Barneo. Odtud bylo třeba překonat na lyžích během 8 dní 240 km a v teplotách okolo mínus 30 stupňů dorazit až k pólu. Během cesty došlo k nebezpečným situacím, zvláště při překonávání zamrzlých jezer a kanálů. Také Kabir se dostal do extrémních stavů, když chodil polárníkovi Jakešovi tajně na oříšky. Při neopatrné manipulaci spadl na hořák a začalo mu hořet pravé ucho.

Velké díky za uskutečnění snu o dobytí severního pólu plyšovou myší patří profesionálnímu průvodci panu Miroslavu Jakešovi. Ten vzal Kabira s sebou na pól a rovněž ho zachránil před uhořením ve stanu. Vzít na výpravu plyšovou myš, kde se počítá každý gram zátěže, může pro někoho znít jako dětinské. Pro mnoho lidí to ale může znamenat něco jiného – vyměnit „blbou“ náladu za pozitivní.

Kontakt na Kabira:

kabir@kabir.cz

https://www.kabir.cz

https://www.facebook.com/kabir.cz

ČTK ke zprávě vydává fotografie, které jsou k dispozici ve Fotobance ČTK na adrese https://multimedia.ctk.cz/cs/foto/hledani?sendFlag=1&q=protext&name=1&lang=none&service%5B%5D=1&service%5B%5D=2&service%5B%5D=3&service%5B%5D=4&service%5 B%5D=5&service%5B%5D=6 a na webu Protextu https://www.protext.cz

Zdroj: ČTK/Protext

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru