PLUG N PLANT: Domácí automat na marihuanu

Opět ta marihuana. Ve 23 amerických státech došlo k legalizaci určité formy medicínského využití marihuany, ale držení, růst a distribuce je ve většině státech Spojených států amerických stále nelegální (legální je pouze ve 4 státech). Nicméně jak tomu bývá u většiny nových průmyslových odvětvích, pomalá regulace nezastaví inovaci.

Leaf představuje automatizovaný domácí systém pro pěstování marihuany. Jedná se o zařízení zvané Plug N Plant, jehož výška činí 122 cm a šířka 61 cm. Dokáže pěstovat dvě rostliny současně, přičemž výsledkem může být až 140 gramů marihuany.

leaf-home-office_02

Inteligentní systém, který vše kontroluje

V podstatě se jedná o malý inkubátor pro pěstování rostliny. Systém je natolik inteligentní, že pozoruje všechny parametry, které vaše rostlina potřebuje ke správnému růstu (světlo, ventilaci, nutriční úroveň a pH půdy). Pakliže jsou zaznamenaná nižší nutriční hodnoty, systém přidá více hnojiva. Pokud je v zařízení málo světla, automaticky se prostředí zesvětlí. A pokud má uživatel vlastní recepturu pěstování, nastaví si vše manuálně.

cabin-with-plants1

Zařízení pro pěstování marihuany

Pěstování můžete kontrolovat prostřednictvím iPhone appky. V podstatě se jedná o jakousi sociální síť, kde si uživatelé vyměňují také recepty a sdílejí videa s rostlinami. K natáčení je určena integrovaná HD kamera, která automaticky natáčí video. Chcete-li svůj výtvor v zařízení ukázat kamarádům, stačí se podívat prostřednictvím kamery.

Ceny

Cena Plug N Plant bude 1 499 dolarů, což je dražší než klasické pěstování marihuany. Výrobce však uvádí, že návratnost investice je poměrně vysoká, neboť za 140 gramů marihuany byste zaplatili 1 200 dolarů.

Kromě toho je nezbytné zakoupit pro každý cyklus za 150 dolarů cartridge s výživou. Spoluzakladatel  a CEO Yoni Ofir řekli, že se budou snažit cenu snížit.

leaf_nutrients

Leaf je dostupný pro uživatele s medicínskou kartou ve 23 amerických státech a pro všechny uživatele ve 4 amerických státech, kde je marihuana legální.

Zdroj: TechCrunch

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru