Dnes vyšlo 15 článků

Plovoucí města budoucnosti, která by mohla zachránit lidstvo

Plovoucí města se vám mohou zdát jako utopie. Ve skutečnosti ale tato místa k žití mohou v oceánech vzniknout už do roku 2020. Seasteading Institut nedávno zahájil Floating City Project – tedy soutěž o nejlepší inovativní návrhy plovoucích měst. Seasteading Institut předpokládá, že plovoucí města by mohla řešit otázky jako je přelidnění planety i stoupání hladiny moří. Plovoucí města by zkrátka mohla zachránit lidstvo.

1. Plovoucí město od AT Design Office

Jednou z nejvíce přelidněných zemí je bezesporu Čína. A právě proto se možná studio z této země zúčastnilo projektu, který by mohl zachránit vlastní obyvatele. Soběstačný ostrov je navržen tak, aby byl energeticky velice úsporný, zahrnoval farmy na pěstování plodin a líhně pro ryby.

ATDesign-Office-FloatingCity-537x383

2. Noemova archa od Alexandra Joksimovice a Jelena Nikolice

Srbští architekti navrhli tzv. Noemovu archu, která bude schopná fungovat pouze pomocí obnovitelných zdrojů energie, jako je slunce nebo voda. Počítá se samozřejmě se zemědělstvím…

Noahs-Ark-eVolo-Competition-1-537x357

3. X SEA TY od X-TU

X SEA TY je plovoucí město, které čistí vzduch pomocí technologií pohlcujících uhlík. Vysoké budovy mají být pokryty řasou, která zároveň vyrobí dostatek biopaliva pro soběstačné město.

X_Sea_Ty-X-TU-1-537x357

4. Lilypad od Vincenta Callebauta

Lilypad je jedno z nejkrásnějších návrhů plovoucích měst, jaké jste kdy viděli. Má tvar leknínu, má mít nulové emise a pojme přibližně 50 tisíc lidí. Je soběstačné a využívány jsou pouze obnovitelné zdroje energie.

lilypad_2-537x377

5. Green Float od Shimizu Corporation

Japonská firma vytvořila úžasné plovoucí město, které pojme milion lidí a skládá se z řady propojených modulárních ostrovů. Ve městě se nachází vertikální farmy, které mají zajistit dostatečnou obživu.

floatingisland-ed01-537x370

6. Silt Lake City od Margaux Leycuras, Marion OTTMANN a Anne-Hina Mallette

Silt Lake City je projektem, který vytvořil tým studentů. Toto město se nachází na břehu jezera Nasser a je zabezpečeno proti povodním. Město má být schopno zemědělství, je zde dostatek místa pro bydlení i fungování firem.

floating-Silt-Lake-City-city-egypt-3-537x367

zdroj/foto: inhabitat.com

Komentáře

Nahoru