Dnes vyšlo 15 článků

Plovoucí ekologický dům využívající solární energii je téměř 100% recyklovatelný

Pokud upřednostňujete výhled na modrou vodu a zeleň, doslova si zamilujete ekologický plovoucí dům jménem WaterNest 100, který navrhl architekt Giancarlo Zema. A po několika letech výzkumu se o realizaci postarala společnost EcoFloLife. Tento plovoucí ekologický dům, který využívá solární energii, má nízký dopad na životní prostředí, tudíž je vhodný pro lidi, kteří chtějí žít v harmonii s přírodou.  

Plovoucí dům je vyroben z recyklovaných materiálů, tudíž je z 98 % recyklovatelný. A může být umístěn i na velkém klidném vodním toku.

WaterNest-100-by-ecoflolife-lead

Zdroj: Inhabitat

Obydlí je ve tvaru kruhu s průměrem 12 metrů a výškou 4 metry. Zakřivený zevnějšek je vyroben z recyklovaného lepeného lamelového dřeva a recyklovaného hliníku. Zaoblená dřevěná střecha je pokryta fotovoltaickým polem s rozlohou 60 metrů čtverečních, které je schopno generovat 4 kWp. Dominantou jsou velká okna a balkony, které otevírají nádherný výhled na vodu a okolí.

WaterNest-100-by-ecoflolife-31

Zdroj: Inhabitat

Vývojáři vytvořili „propracovaný systém vnitřního přirozeného mikro-větrání a klimatizace“, čímž je možné budovu klasifikovat jako „energeticky úspornou“. Interiér je naprosto flexibilní, tudíž si ho můžete pozměnit tak, aby vyhovoval vašim potřebám. Plovoucí objekt by mohl být použitý také jako kancelářský prostor, bar, restaurace, obchod či výstavní plocha.

WaterNest-100-by-ecoflolife-41

Zdroj: Inhabitat

WaterNest-100-by-ecoflolife-61

Zdroj: Inhabitat

WaterNest-100-by-ecoflolife-41

Zdroj: Inhabitat

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru