Plnící sady do tiskárny: Pro laika nemožné?

Plnící sady do tiskárny: Pro laika nemožné?

Opakované doplnění cartridge inkoustem. Ano, je to levnější možnost. Ale většina z vás se jí jistě bojí. Je to vůbec pro mě? Já jsem přece takový laik a nerozumím technickým věcem. Zvládl bych to vůbec?

S plnící sadou ano. Obsahuje určité množství inkoustu a sadu nástrojů, aby naplnění cartridge bylo snadné i pro pouhé uživatele. Konkrétní nástroje a množství nebo druh inkoustu závisí na tom, pro jakou tiskárnu je sada určena.

Většinou stačí sloupnout samolepku z cartridge, přiloženým vrtáčkem zvětšit plnící otvor, nasadit na stříkačku s inkoustem plnící jehlu a opatrně vytlačit příslušné množství inkoustu. Místo původní samolepky nalepit novou. A hotovo.

I dnes samozřejmě existují firmy, které vám cartridge naplní a vy nemusíte ani hnout prstem. Je to podobné jako při výměně oleje v autě. Stejně jako si někteří řidiči netroufnou vyměnit olej ve svém milovaném vozidlu, někteří uživatelé se zase bojí vyzkoušet si sami naplnit cartridge.

A proč se do toho vůbec pouštět?

Úspora peněz. To je asi hlavní důvod, který není třeba rozvádět. Nové kazety častokrát stojí polovinu ceny nové tiskárny…

Ekologický dopad. Můžete se pochválit, jak hezky se chováte k přírodě. Opakovaně naplníte kazetu, která by jinak po jednom použití byla vyhozena.

Použít můžete například plnící sady od https://www.gras.sk/e-shop2/atramentove-kazety/plniace-sady/, kde najdete sady Canon, HP a Lexmark.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru