Dnes vyšlo 15 článků

Plexisklo využijete i v marketingu

Plexisklo je dnes oblíbeným materiálem v mnohých různých odvětvích a reklama není výjimkou. Česká společnost AZ-Plastik.cz z něj vyrábí pěkné reklamní předměty a mnoho dalších zajímavých výrobků.

Velkou měrou se plexisklo využívá v průmyslu. Dělají se z něj překryty kabin a okna letadel, kryty na světlomety nebo identifikační cedule „TAXI“ pro automobily a různé strojírenské výrobky. Občas se použije i na něco méně obvyklého – existují třeba schody z plexiskla nebo část tobogánu z průhledného plexiskla.

V marketingu je účel tohoto materiálu jednoznačný. Vyrábí se z něj pěkné reklamní předměty, přičemž velmi oblíbené jsou stojánky na víno právě od výše zmiňované společnosti AZ plastik. Jsou docela fascinující.

stojanek3

Společnost AZ plastik se na prodej plexiskla soustředí už přes 20 let. Mezi jejich zákazníky se řadí významné společnosti z různých sektorů, ale i menší subjekty. Na zakázku je možné nechat si vyrobit prakticky cokoliv. Je potřeba znát přesné rozměry, materiál a požadované zpracování. Nevíte-li si rady, zaměstnanci AZ plastik poradí.

Jak se plexisklo zpracovává?

Úplně nejzákladnějším úkonem je řezání plexiskla. Je to úkon, který společnost provádí na pobočce ve Žďánicích na počkání. Používají k tomu formátovací pily se speciálními řeznými kotouči. Na řezané hraně jsou pak vidět stopy po kotouči, proto se, pokud to situace vyžaduje, hrany ještě zalešťují diamantem nebo ručně.

Další důležitou technologií je ohýbání plexiskla. Ohyb se tvoří buď ohřátím a zlomením nebo zaoblením. V některých případech se musí k ohnutí využít tzv. žíhání do oblouku.

Mezi další zajímavé techniky zpracování, které jsou v reklamě často používané, patří tzv. tombstone. Jedná se o proces, kdy jsou nějaké informace (například text na papíře nebo mince) zataveny do plexiskla.

tombstones

Více informací najdete přímo na www.az-plastik.cz.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru