Pleťová maska z 3D tiskárny: naskenujte obličej a vyberte výživné složky

Pleťová maska z 3D tiskárny: naskenujte obličej a vyberte výživné složky

Používáte pleťové masky? A co takhle kdybyste ji měli přesně na míru? Plátýnkové nebo gelové masky, které mají tvar obličeje jsou dnes velmi oblíbené. Pleť dostane potřebné vitamíny, regeneraci anebo zamezí tvorbě akné… Jenže každý, kdo takovou pleťovou masku použil ví, že na obličeji nesedí. Je totiž zapotřebí vyrobit univerzální velikost a tvar masky tak, aby pokryla každý obličej. Kosmetická firma Neutrogena prezentovala novinku masky na míru. 

V dnešní době každý touží po pohodlí, časové nenáročnosti a rychlém účinku. Jsme zaměřeni na individualitu, a to ve všech směrech – chceme, aby nám věci vyhovovaly. Neutrogena skombinovala krásu a moderní technologii. Pokud vlastníte chytrý telefon naskenujete si s jeho pomocí svůj obličej. Když máte hotovo v příslušné aplikaci si pak jen vyberete, jaký účinek chcete, aby maska měla. Požadavek se skenem odešlete, zaplatíte a pak už jen čekáte až k vám domů dorazí pleťová maska přesně na váš obličej.

Snímek obrazovky 2019-01-16 v 15.26.56

Inovaci představila firma Neutrogena na veletrhu CES 2019. Služba se jmenuje MaskiD, ke které přísluší nově vyvinutá mobilní aplikace. Na základě přenosného výkresu bude vaše maska na míru vytištěna na 3D tiskárně a obdržíte ji poštou. Sken zároveň odliší 6 obličejových zon (čelo, oční okolí, tváře, nos, bradu, a lícní kosti), každá obličejová část je jinak barevně odlišena. Po skenu si vyberete, jakou výživnou složku chcete do masky aplikovat. Složky se mohou lišit v závislosti na částech obličeje. Maska je tvořena ze 3 vrstev: celulosy, speciálního hydrogelu a z extraktu z mořských řas.

A kolik stojí? Cena zatím není pevně stanovená. Nejprve bude maska na trh uvedena v USA a ve Velké Británii na podzim tohoto roku. Zástupce firmy tvrdí, že cena by se měla držet pod 20 ti dolary za kus, což je v přepočtu 445 Kč.

Toto ovšem není první chytrá novinka Neutrogeny. V minulém roce představila speciální skenner pokožky Skin360, který zastoupí vyšetření dermatoložky. Do aplikace pomocí skenneru dostanete data o vaší pokožce. Jak? Snímač kooperuje s kamerou TrueDepth, která je jen v nejnovějších mobilních telefonech Apple.

Zdroj, foto: neutrogena.com

 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru