Pletení svetrů v přímém přenosu

Pletení svetrů v přímém přenosu

Norská televizní stanice NRK odvysílá prvního listopadu přímý přenos pletení svetru. Norové se doopravdy v těchto pořadech vyžívají.

Norsko je obecně známo svými pletenými svetry. Na toto téma vzniknul v norské televizní stanici, který se stal velice populární. Pořad má za úkol pokořit australský rekord ve výrobě svetrů, který se Australanům povedlo vydobýt za téměř pět hodin, během kterých stihli ovce ostříhat, vlnu zpracovat, uplést a na konec svetry vyzkoušet.

Dlouhá vysílání o ničem

Možná se tento způsob zdát nudný, ale novinář Elster z Norska upozorňuje, že si toto vysílání najde svůj okruh diváků, jako se stalo dříve, kdy pořady toho typu uspěly (dvanáct hodin vysílání plápolání ohně). Během letošní „ohňové noci“, kterou televize odvysílala, sledovala během dvanácti hodin skoro polovina Skandinávie.

Cesta vlakem a plavba lodí

Norové mají zřejmě rádi dlouhá vysílání, neboť v roce 2009 sledovali sedm hodin cestu vlaku na 371 kilometrové trati nebo v roce 2011 sledovali 134 hodinovou plavbu lodě Nordnorge, která plula z Bergenu do severonorského  Kirkenes, kde končí mezinárodní silnice E6.

zdroj:www.lidovky.cz / foto: www.sxc.hu

Štítky: ,

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru