Playstation a Xbox byly o Vánocích pod útokem hackerů, novým cílem je síť TOR

Playstation a Xbox byly o Vánocích pod útokem hackerů, novým cílem je síť TOR

Internetové služby pro Xbox a Playstation měly technické problémy a nebyly pro uživatele dostupné. Za narušením těchto služeb stojí hackerská skupina Lizard Squad. Nyní hackerská skupina oznámila, že už se nesoustředí na společnosti Microsoft a Sony, jejím cílem je nyní síť TOR.

O Vánocích měli uživatelé Xbox a Playstation problémy s přihlášením. Služby totiž byly pod hackerským útokem, ke kterému se přihlásila skupina Lizard Squad. Dle nových informací se nyní skupina soustřeďuje na síť TOR, která umožňuje uživatelům internetu zůstat v režimu online v anonymitě.

„0day“

Hackerská skupina Lizard Squad oznámila prostřednictvím Twitteru, že bude testovat nový„0day“, což je označení pro útok nebo hrozbu, která se v počítači snaží využít zranitelnosti používaného softwaru, a ještě pro ni neexistuje obrana. Nula zde neznamená počet dní, ale skutečnost, že uživatel bude ohrožen až do doby vydání aktualizace.

Nežádoucí relé

Síť TOR poskytuje anonymitu tím, že uživatel využívá klientskou část a veškerý datový tok jde nejprve do sítě TOR složené ze serverových částí, a až poté k cílovému počítači. Útočníci spustili spoustu nových relé (vzdálené ovládání zařízení přes internet) v naději, že tak ovládnou většinu sítě. „Jejich relé však tvoří méně než 1% naší kapacity, a snažíme se o co nejrychlejší odstranění těchto relé, než se stanou skutečnou hrozbou“, tvrdí mluvčí společnosti.

zdroj: computerworld.com mashable.com   obrázek: freedigitalphotos.net

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru