PlayStation 3 po 2,5 letech překonal v prodejích Xbox 360

32 měsíců, neboli 2 a půl roku. Tak dlouho Microsoft se svým Xbox 360 držel prvenství v prodeji konzolí v USA. Všechno ale někdy musí skončit. V září byl ale překonán PlayStationem 3 od Sony.

Podle společnosti NPD Group byli tyto zvýšené prodeje PS3 hlavně díky balíčku konzole s hrou GTA V. Velmi očekávaná hra GTA V překonala mnoho různých rekordů v prodeji, a podle NPD Group dokonce v září výrazně podpořila celý herní průmysl.

xbox-one-vs-playstation-4

Již za měsíc na trhu s konzolemi vypukne nová bitva

Analytik z NDP k tomu dodává:

Zahájení prodeje GTA V v září bylo velmi důležité a potřebovaná vzpruha pro herní průmysl. Celkové prodeje hardware, software a dalších doplňků meziročně vztoupli o 27% a to hlavně díky GTA V.

Zajímavostí je, že Sony předehnává Microsoft měsíc před tím, než obě společnosti mají vydat nové konzole – PlayStation 4 od Sony a Xbox 360 od Microsoftu.

Zdroj: ndtv.com

32 měsíců, neboli 2 a půl roku. Tak dlouho Microsoft se svým Xbox 360 držel prvenství v prodeji konzolí v USA. V září Xbox 360 předběhlo Sony se svojí konzolí PlayStation 3.

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru