Dnes vyšlo 15 článků

Plavoucí koupaliště na Vltavě

Plavoucí koupaliště na Vltavě

Už jsme si zvykli, že se po Vltavě prohánějí labutě, kachny, racci a také zamilované páry na šlapadlech. V následujících letech bychom k tomuto výčtu mohli přidat ještě plavoucí koupaliště.

V horkých letních dnech si jít zaplavat přímo do centra hlavního města České republiky, by bylo velmi atraktivní. Jistě by se novinka setkala s pozitivními ohlasy. Bez těch negativních by se to také neobešlo. Zatím se celá situace projednává. Jedno plavoucí koupaliště by stát vyšlo na 70 milionů korun. Vstup by tam měli návštěvníci zdarma.

FullSizeRender-13

Plavoucí koupaliště nejsou světovou novinkou. Nebyla by to Česká republika, kdyby něco neokopírovala, i když s desetiletým zpožděním. V Berlíně anebo v Kodani je taková možnost rekreace zcela běžnou. V jiných českých městech se novinka neplánuje, tím šťastným je právě Praha.

Kde bude koupaliště kotvit?

Koupaliště už má u zvolenou lokalitu svého kotvícího bodu. Ten by byl na Rašínově nábřeží nebo v Libni.

Magistrát města Prahy celou situaci stále projednává a zvažuje. Nutno říct, že má slušně našlápnuto na svoji realizaci. Už za pár let bychom se mohli koupat na Vltavě a přesto v chlorem čištěné vodě

Zdroj, text/foto:idnes, instagram

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru