Dnes vyšlo 15 článků

Platit pomocí selfie? S MasterCard to bude možné

Milovníci online nakupování musí při svých nákupech zadávat složité heslo pro přijetí platby. Jelikož se jedná o poměrně zdlouhavý proces, MasterCard přichází s jednodušším a rychlejším řešením. Namísto hesla bude MasterCard akceptovat selfie uživatele.

MasterCard credit card

MasterCard bude akceptovat selfie při online nákupech.

Namísto hesla při potvrzování online nákupu by uživatel vytvořil selfie prostřednictvím aplikace MasterCard. Proces online nakupování by měl být snadnější a hlavně rychlejší. Nová mobilní aplikace by z vytvořené selfie rozpoznala obličej uživatele a ušetřila mu tak čas se zadáváním dlouhého přístupového hesla.

Selfie se konvertuje do binárního řetězce

Mobilní aplikace selfie konvertuje do unikátního binárního řetězce, který je poté porovnáván s uloženým kódem v systému MasterCard. Budou-li se tyto dva kódy shodovat, online nákup bude schválený. V současné době selfie vládne světem, a proto se moderní technologie placení ujme zejména u mladé generace bez problémů.

13961524397_06b9fcd9fc_h

Místo zadávání hesla vytvoříte selfie.

Na podzim vybraných 500 klientů začne s testováním inovativní technologie. Poté by se mohli přidat další zákazníci. Druhou možností, jak ověřit pravost uživatele, je otisk prstu. Nové možnosti placení tedy budou dvě.

„Chceme identifikovat lidi podle toho, kdo jsou, ne podle toho, co si pamatují,“ prozradil Ajay Bhalla, který v MasterCard vede tým specializující se na inovativní řešení pro lepší bezpečnost. „Musíme si pamatovat spoustu hesel, což je problém pro zákazníky i byznysmeny. Nová generace miluje selfie, a proto tuto technologii přijme.“

Nedávná anketa z UK ukazuje, že 24 % uživatelů by sdílelo se svou bankou DNA profil, 42 % uživatelů by s bankou sdílelo otisky prstů a pouhých 26 % by s bankou sdílelo profil na sociální síti.

Zdroj: Welivesecurity.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru