Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Platit mobilem přes Facebook? Již v létě

Začíná nová éra placení přes mobil. Bude jednodušší díky sociálním sítím a bezpečnější díky tokenizaci

PRAHA, ČESKÁ REPUBLIKA, 24. února 2015Společnost Visa Europe významně rozšiřuje možnosti mobilního placení. Díky nově uzavřenému partnerství se singapurskou společností fastacash udává nový trend placení prostřednictvím sociálních médií. Bezpečnost prováděných plateb zároveň nově posílí jejich tokenizací.

Platby přes Facebook a další sociální sítě pro dvě miliardy lidí

Nově navázané partnerství se společností fastacash, která nabízí globání platformu pro převod peněz prostřednictvím sociálních sítí, umožní držitelům karet Visa provádět mezi sebou snadno platby v různých měnách skrze sociální sítě a chatovací platformy, jako jsou Facebook, Twitter, WhatsApp či LinkedIn. Postačí k tomu jen číslo mobilního telefonu.

Tato spolupráce se týká služby Visa Direct (dříve Visa Personal Payments), kterou Visa Europe nově rozšíří do většiny zemí, v nichž asociace působí (s výjimkou USA, Japonska a zemí pod sankcemi OFAC, Úřadu pro kontrolu zahraničních aktiv Ministerstva financí USA). Členské banky mohou jejím prostřednictvím nabízet svým klientům možnost rychle a snadno převádět peníze více než 500 milionům lidí v Evropě a téměř dvěma miliardám majitelů karet Visa po celém světě, a to pouze za použití čísla mobilního telefonu nebo čísla karty Visa. Bezpečnost těchto transakcí zaručuje řešení „fastalink“.

Služba startuje letos v létě

Při převodu peněz prostřednictvím Visa Direct zákazník využije aplikaci v mobilním telefonu či rozhraní poskytnuté jeho bankou, kam vloží převáděnou částku, zvolí kanál, jímž chce transakci uskutečnit, zadá cílový kontakt a osobu, která má být o transakci informována.

Rozšířenou službu Visa Direct, která bude dostupná ve 20 jazycích a bude nově podporovat různé měny, uvede Visa Europe letos v létě. Demo verze řešení Visa Direct bude představena na Světovém mobilním kongresu v Barceloně od 2. do 5. března. Stávající služba Visa Personal Payments má více než 200 000 uživatelů, kteří od spuštění v březnu 2013 jejím prostřednictvím převedli peníze v celkové výši 43 milionů eur (zhruba 1,2 miliardy korun). Ve Velké  Británii tato služba získala letos v únoru ocenění „Nejlepší iniciativa v mobilních platbách.“

„Spotřebitelé požadují platební služby, které jsou v souladu s jejich mobilním životním stylem a oblíbenými sociálními sítěmi. Chtějí mít možnost převádět peníze snadno a bezpečně, bez omezení zeměpisnými hranicemi,“ uvádí na adresu nově vzniklé globální sítě pro individuální platby Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Bezpečnost plateb zaručí tokeny

Základem nových mobilních platebních řešení nabízených společností Visa Europe bude tokenizace. Technologie přinášjící jeden z nejefektivnějších způsobů ochrany dat a obrany proti zneužití karet bude finančním  institucím dostupná od poloviny dubna 2015.

„Visa Europe tuto technolgii vyvinula v reakci na rostoucí poptávku ze strany spotřebitelů, kteří chtějí k platbám využívat nejnovější chytré telefony a elektroniku integrovanou do oblečení. Tokenizace chrání data zákazníků a nahrazuje informace o účtu z plastové karty číselnou řadou, kterou lez využívat k autorizaci platby, aniž by došlo ke zveřejnění detailů účtu,“ vysvětluje Marcel Gajdoš.

Jednou z významných výhod „tokenů“ je to, že finanční instituce mohou kontrolovat prostředí, v nichž je lze využívat. Například token určený pro bezkontaktní platby nebude možné použít při nákupu na internetu. Při ztrátě mobilního zařízení lze navíc token velmi rychle deaktivovat.

„Tokenizace je nepochybně jednou z nejvýznamnějších technologií, které se za poslední dobu v oblasti digitálních plateb objevily. Věříme, že má potenciál odstartovat zcela novou kapitolu vyvíjených produktů,“ dodává Sandra Alzettová, výkonná ředitelka divize klíčových produktů Visa Europe.

KONEC

O asociaci Visa Europe:

Visa Europe je asociace zabývající se platebními technologiemi, kterou vlastní a provozují členské banky a další poskytovatelé platebních služeb ve 37 evropských zemích. 

Visa Europe vyvíjí nejmodernější technologie a nabízí služby i infrastrukturu umožňující elektronické platby milionům evropských zákazníků, podniků a státních institucí. Její členové nesou odpovědnost za vydávání karet, registraci prodejců a stanovování výše poplatků pro držitele karet a obchodníky.

Visa Europe rovněž patří k největším subjektům zpracovávajícím transakce v Evropě: zodpovídá za zpracování 16 miliard transakcí ročně, přičemž ve špičce může rychlost dosahovat až 1627 transakcí za sekundu.

V současnosti je v Evropě vydáno více než 500 milionů karet Visa, přičemž každé šesté euro je zaplaceno právě těmito kartami. Celková útrata provedená kartami Visa přesahuje 2 biliony eur ročně, z toho 1,5 bilionů eur v místech prodeje.

Asociace Visa Europe sídlí ve Velké Británii, od roku 2004 je nezávislá na organizaci Visa Inc. a má exkluzivní, nezrušitelnou a trvalou provozní licenci v rámci Evropy. Obě společnosti úzce spolupracují s cílem zajistit globální platby Visa ve více než 200 zemích a teritoriích.

Další informace najdete na stránkách www.visaeurope.com a na Twitteru @VisaEuropeNews.

 

O fastacash

Společnost fastacash byla založena v Singapuru v roce 2012 a nabízí globální platformu, jež umožňuje uživatelům převádět hodnotové položky (peníze, vysílací čas, další hodnotné věci) společně s digitálním obsahem (fotografie, videa, audio, zprávy) prostřednictvím sociálních sítí a chatů. Platforma umožňuje bezpečné a úsporné transakce jak v rámci jednoho státu, tak mezinárodně. Jakožto technologická firma je fastacash partnerem bank, mobilních operátorů, platebních společností a poskytovatelů platebních řešení. Společně vyvíjenou technologii přinášejí koncovým uživatelům.         

Více informací najdete na www.fastacash.com anebo sledujte @fastacash.

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru