Dnes vyšlo 15 článků

Platit budeme moci i mobilem. Google totiž spustil službu Android Pay

Představte si, že k platbě v obchodě už nebudete potřebovat fyzické peníze ani platební kartu. Stačí, když přiložíte k platebnímu terminálu svůj mobilní telefon a budete si moci odnést svůj právě zaplacený nákup. Zní vám to jako pohádka? V Americe už ale tento systém začal fungovat. V USA toitž Google spustil platební systém Adnroid Pay, který pro autorizaci plateb využívá právě chytrých telefonů a nahrazuje tak aplikaci Google peněženky.

Společnost Google se rozhodla nahradit aplikaci Google peněženky službou Android Pay. Systém bude fungovat na podobném principu jako právě Google peněženka a k autorizaci plateb tak postačí pouze smartphone, který bude podporovat NFC. K provedení platby poté stačí jediný dotyk na displeji.

2015-09-14_203214

V Americe už platí mobilním telefonem

Karty uživatelů zůstanou v bezpečí

Pokud budete s Android Pay nakupovat u obchodníků, nemusíte se vůbec bát o údaje na vaší platební kartě. Na místo čísla karty je zde totiž využíván virtuální účet, který reprezentuje informace o vaší kartě. Vaše karta tak ale stále zůstává v bezpečí.

2015-09-14_202202

Android Pay je bezpečný způsob platby, ochrání i takové údaje, jako je číslo vaší karty. Platby totiž probíhají přes virtuální účet

Co když ztratíte telefon?

Ani zde se nemusíte bát. Pokud ztratíte telefon nebo vám jej někdo zcizí, můžete okamžitě znemožnit platby pomocí Android Device Manager.

Android Pay v ČR?

Prozatím je tato služba dostupná pouze v USA. Pokud se ale systém osvědčí, věříme, že Google nezapomene ani na Evropu, a samozřejmě ani na Českou republiku.

Zdroj/foto: android, androidpolice, ibtimes

 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru