Dnes vyšlo 15 článků

Platil vám někdo za to, že chodíte? Nová appka vám zaplatí, záleží na vaší aktivitě

K přepravování používáte výhradně dopravní prostředky? Zavoláte si raději výtah, abyste nemuseli šlapat do schodů? Pěší chůze vám už nic neříká? Technická zařízení a vymoženosti nám výrazně usnadňují život. Nicméně, zvyšuje se množství kardiovaskulárních onemocnění a obezita. Za nárůstem stojí nedostatek pohybu a aktivit. Zvedněte zadek ze židle a začněte chodit. A nová aplikace vám dokonce zaplatí.

Za inovativní myšlenkou stojí Bitwalking, což je aplikace s vlastní digitální měnou 1BW $ (Bitwalking dolar). Pakliže uděláte 10 tisíc kroků, na účet vám přibude 1 BW dolar. Peníze se na vaše konto budou přičítat každý den a je pouze na vás, jak s nimi naložíte. Dají se využít k online nákupům či si je můžete vyměnit za hotovost.

_86802303_fullsizerender

Aplikace Bitwalking

Zakladatelé projektu doufají, že poskytnou lidem v rozvojových zemích nějaký zdroj příjmu. Průměrný člověk si v rozvinutých zemích vydělá chůzí asi 15 BW dolarů za měsíc, kdežto v rozvojových oblastech bude částka mnohem vyšší. Lidé totiž chodí pěšky do práce, do školy, k přátelům a podobně. Mezi prvně zapojené země patří Malawi a Keňa.

Musíme podotknout, že učitel informatiky pracující na severu Malawi chodí denně pěšky 10 kilometrů. Na konto mu měsíčně přibude 26 BW dolarů. Je to částka, kterou si vydělává měsíčně ve své práci. A nyní si může plat zdvojnásobit.

Appka bude přístupná zatím v několika zemích

V současné době se předpokládá přístupnost této aplikace pouze v několika zemích světa, a to konkrétně v Japonsku, Velké Británii, Keni a Malawi. V budoucnosti bude appka uvedená na celosvětový trh, ale je nezbytné nejprve eliminovat počet chyb.

11208634_759291444198230_8259959082837234905_n

Chůzí se dá vydělávat.

Pakliže se těšíte na zpřístupnění této aplikace, můžete si podat žádost o pozvánku, čímž budete mezi prvními uživateli této aplikace ve vaší zemi.

Zakladatelé revolučního projektu získali dotaci ve výši více než 10 milionů dolarů, přičemž hlavní investoři pochází z Japonska.

A jak se vám líbí tato unikátní myšlenka?

Zdroj / Foto: BBC

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru