Platforma BlaBlaCar převezla už přes 500 tisíc lidí a chystá zpoplatnění

Česká verze internetové platformy pro sdílenou jízdu BlaBlaCar po roce svého fungování prozradila některá čísla, například že v České republice a na Slovensku členové nabídli přes 1,6 milionu volných míst ke svezení a že součet nabízených tras činí 136 milionů kilometrů.  

„Těší nás, že čeští cestující důvěřují nejen službě, ale i navzájem řidičům a spolujezdcům. To dokládá i fakt, že za první rok působení v České republice bylo nabídnuto celkem 1 682 217 volných míst ke svezení,“ uvedl Pavel Prouza, country manager BlaBlaCar pro Českou republiku a Slovensko.

BlaBlaCar_infografika

Obsazenost činila kolem třetiny, a tak se celkem prostřednictvím této platformy svezlo 560 tisíc lidí. Ze statistik aplikace také vyplynulo, že lidé nejčastěji využívali trasy Praha – Brno, Praha – Plzeň, Brno – Olomouc, Praha – Bratislava, Praha – Norimberk a Praha – Mnichov.

Prozatím aplikace BlaBlaCar funguje na tuzemském trhu zcela zdarma, společnost zde negeneruje žádné tržby a funguje z počáteční investice. Nicméně koncem letošního roku by mělo dojít ke zpoplatnění služby.

Zdroj: Tisková zpráva

Komentáře

Nahoru