Platby mobilem přes Facebook již v létě

Platby mobilem přes Facebook již v létě

Společnost Visa Europe v létě výrazně rozšíří možnosti mobilního placení. Udává totiž na trh nový trend placení prostřednictvím sociálních médií, a to díky uzavřenému partnerství se singapurskou společností Fastacash. Platby přes Facebook navíc budou mnohem bezpečnější díky tokenizaci.

V létě se uživatelé sociálních sítí mohou těšit na možnost mobilního placení, se kterou přichází společnost Visa Europe. Bude jim totiž umožněno placení prostřednictvím sociálních médií. Bezpečnost prováděných plateb bude navíc posílena díky tzv. tokenům.

Platby skrz sociální sítě a chatovací platformy

Společnost Fastacash, se kterou Visa Europe navázala partnerství, nabízí platformu umožňující převod peněz prostřednictvím sociálních sítí. Uživatelům sociálních sítí a chatovacích platforem jako je napřiklad Facebook, Twitter, WhatsApp či LinkedIn bude umožněno provádět mezi sebou platby v různých měnách. Zmíněná spolupráce se týká služby Visa Direct, kterou má v plánu Visa Europe rozšířit do většiny zemí.

Bezpečnost plateb díky tokenům

Bezpečnost transakcí bude zajištěna tokenizací. Jedná se o jeden z nejefektivnějších způsobů ochrany dat a obrany proti zneužití platební karty, bude pro finanční instituce dostupná od dubna 2015.„Tokenizace chrání data zákazníků a nahrazuje informace o účtu z plastové karty číselnou řadou, kterou lez využívat k autorizaci platby, aniž by došlo ke zveřejnění detailů účtu,“ vysvětluje Marcel Gajdoš (generální manažer Visa Europe pro ČR a SR).

Další výhodou tokenů je možnost finančních institucí kontrolovat prostředí, ve kterých jsou využívány. Při ztrátě mobilního zařízení bude také možné token velmi rychle deaktivovat.

Platby skrz sociální sítě již letos v létě

Služba bude dostupná ve dvaceti jazycích a bude podporovat různé měny. Demoverze bude představena na Světovém mobilním kongresu v Barceloně začátkem března.

 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru