Dnes vyšlo 15 článků

African Clean -up: školné lze zaplatit plastem

African Clean -up: školné lze zaplatit plastem

Všichni jistě víme o chudobě v Africe. Afričané trpí nedostatkem jídla, peněz i vzdělání. Na podporu vzdělání, které je v Africe zpoplatněno, vznikl velmi zajímavý projekt. Rodiče nebudou muset šetřit na vzdělání svých dětí a věnovat jim veškeré své úspory. Platit školné půjde plastovými lahvemi. Nejen, že to Afričanům velmi pomůže, ale také to uleví životnímu prostředí, které je plasty zahlceno.

Žádné kryptoměny – novým alternativním platidlem jsou plastové lahve. Spolupráce s neziskovými organizacemi podpořila vznik projektu, jehož myšlenkou je minimalizace plastů a pomoc lidem. V africké Nigerii, kde je hlavním městem Lagos, budou rodiče svým dětem platit školné plastovým odpadem, který se následně recykluje.

Projekt, který má zvýšit úroveň vzdělanosti má na starosti organizace African Clean Up. Plastový odpad je zpoplatněn na základě hmotnosti. Odpad se zváží a vypočtená částka se odečte od školného. Odpad, který se nahromadí, se pak bude odvážet dvakrát za měsíc na sběrné místo. Abyste měli představu o příjmech průměrného nigerského rodiče, tak za jeden den si je schopen vydělat 2 dolary, což je 45 Kč. Školné na 3 měsíce pak stojí 500 Kč.

Tato iniciativa je přínosná ve dvou směrech. Ve slamech, kde žije 3 miliony lidí se vyčistí prostředí od přebytečných plastů a zároveň se obyvatelům s dětmi finančně uleví. Kdyby takových iniciativ bylo více, lidem i zemi se určitě uleví.

Zdroj, foto: guardian.ng

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru