Plány na nové sídlo Googlu vypadají jako ze sci-fi filmu

Google plánuje rozšířit své sídlo v Silicon Valley a jeho plány jsou skutečně velkolepé. Pokud se zadaří, vybuduje pohyblivé budovy se skleněnou průhlednou klenbou. Pamatujete na Kaplického návrh knihovny, která vypadala jako chobotnice? Působila neuvěřitelně. Stejně tak působí plány Googlu.

Google minulý týden odhalil své plány, jak chce vylepšit svůj hlavní kampus v Mountain View v Kalifornii, kde sídlí už patnáct let. Stojí za nimi dánský architekt Bjarke Ingels a londýnský designér Thomas Heatherwick. Oba jsou známí svými designově unikátními návrhy.

Celý areál se bude skládat z několika bloků (ne budov), které budou schopny pohybu. Nepředstavujte si pod tím, že se samy zvednou a odkráčí na druhý konec kampusu Googlu. To fakt ne. Ale bude je možné s pomocí techniky zvednout a přesunout jinam, aby k sobě týmy, které spolu momentálně spolupracují, měly blíž. Mezi nimi se budou prohánět vozidla bez řidičů, drony na solární pohon a roboti.

klenba

Průhledné klenby místo střech

Nad tím vším budou čnít průhledné klenby, přes které bude procházet přirozené světlo a vzduch a které budou kontrolovat klima v kampusu. Díky nim vlastně výše popsané bloky nebudou muset mít střechy, stěny ani okna. Budou kryty klenbami.

klenby

Pod každou klenbou se bude nacházet taková malá městská čtvrť, kde budou zaměstnanci pracovat a relaxovat. Kromě pracovních prostor tam totiž nebudou chybět kavárny nebo parky.

areal

park

google_sidlo

Vlastně to zní jako kdyby se Google chystal vytvořit futuristické město pro své zaměstnance a místní obyvatele. A rozhodně není se svým plánem jediný. O podobnou věc se snaží i Apple se svým konceptem budovy, která připomíná kosmickou loď, a Facebook.

U Googlu už záleží jenom na tom, zda návrh schválí městská rada Mountain View. Plány jí byly předloženy v pátek a očekává se, že schvalování by mohlo trvat klidně rok nebo i déle. Mluvčí městské rady jen uvedl, že aby návrh prošel, musí se zasloužit o zlepšení podmínek dopravy.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru