Pivovar Malešov chce uspět na světovém Kickstarteru

V crowfundingovém projektu Odstartovano.cz byl malý český pivovar Malešov úspěšný. Od pondělí 3. srpna míří na světový Kickstarter a jeho cílem je vybrat 100 000 amerických dolarů, které by sloužily ke koupi pivovarnické technologie!

Pivovar Malešov vaří zlatavé moky Ležák, India Pale Ale a Weizen dle vlastních receptur, nicméně ustavičně formou contractbrewingu. Malešovský pivovar plánuje rekonstrukci prostor, kde bude vařit vlastní pivo. Přestože si pivo konzumenti pochvalují a dobře se prodává, zisky jsou pro pořízení pivovarské technologie nedostačující.

„Vařit pivo u spřátelených pivovarů je náročné, nevýhodné a není to ono. Bez vlastního kamenného pivovaru to nejde,“ řekl spolumajitel pivovaru Jan Prokop.

Vlastní kamenný pivovar od června 2016

Pivovar Malešov plánuje otevření vlastního kamenného pivovaru v červnu 2016. Aby malý pivovar mohl investovat do vhodné pivovarnické technologie, musí sehnat finanční podporu. Očekává finanční podporu nejen od fanoušků z České republiky, ale také z ostatních zemí. Malešovský pivovar se účastnil mistrovství světa v historickém středověkém boji Bitva národů, kde zahraniční hosté mohli pivo ochutnat. A věřte, nebo ne, pivo jim skutečně chutnalo.

ScreenHunter_1

Přátelský pivovar Malešov míří na Kickstarter

Český pivovar na Kickstarteru

A proč se majitelé Přátelského pivovaru rozhodli zamířit na světový Kickstarter? Po jejich boku stojí herní studio Warhorse, které chce svým fanouškům dopřát vedle virtuálních zážitků také lahodný zlatavý mok. Důvodem jejich spolupráce je, že hra Kindgdom Come: Deliverance se vyvíjí v oblasti Posázaví (v blízkosti malešovské tvrze). Snem Daniela Vávry, spoluzakladatele Warhorse, bylo vyprojektovat etiketu pivní láhve.

V pondělí 3. srpna 2015 v 9:00 hodin se na Kickstarter.com objeví nový projekt s názvem Friendly Brewery – Medieval Castle Brewery Restoration. Projekt můžete podpořit až do 17. září 2015.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru