Dnes vyšlo 15 článků

Pivo, které blokuje signál

Pivo, které blokuje signál

Díky chytrým telefonům se poněkud změnily sociální interakce. Když spolu jdou lidé třeba na pivo, situace je dost často trochu odlišná, než bývávala před deseti lety. Místo vzájemné komunikace jsou jejich pohledy celou dobou přilepené k chytrým zařízením. Jsou zde ale některé způsoby, jak to změnit.

V červnu se objevily zprávy o Offline sklenici – pivní sklenici, která si klade za cíl odpojit lidi z online světa a přivést jejich pozornost zpět k lidem kolem sebe. A jak to dělá? Jednoduše svým tvarem. Její dno je vyrobené tak, že aby stála, musí být opřená o váš chytrý telefon. A vy ho tím pádem nemůžete držet v ruce.

Je ovšem fakt, že to rozhodně všechny, kteří bez komunikace se světem nemohou žít, nezastaví. Stačí si třeba sklenici držet v ruce a v druhé ruce mít smartphone. A tak přišlo něco ještě účinnějšího, co vám už nedovolí podvádět.

Ve stejných stopách prvního vynálezu se vydalo pivo značky Polar. Přišli s nápadem, který pojmenovali The Polar Cell Phone Nullifier (tedy rušič telefonů), který blokuje telefonní a internetový signál. Jedná se o chladící nádobu, do které strčíte láhev piva. Chladící nádoba blokuje signál na vzdálenost 1,5 m. Pokud se vám to zdá jako dobrý nápad, máte však prozatím smůlu. K dispozici je pouze v některých částech São Paula.

Podívejte se na video, v němž uvidíte, jak to celé funguje. Na konci zazní věta, že přece není nic důležitějšího, než mít přátele, se kterými si můžete popovídat u lahve Polaru.

Zdroje: Marketing Interactive, The Denver Egotist

Komentáře

Nahoru