Dnes vyšlo 15 článků

Pivní droni: Donáška piva na „fesťácích“ přímo do ruky

Pivní droni: Donáška piva na „fesťácích“ přímo do ruky

Skutečně originální nápad, jak využít malé létající roboty – drony – dostali v Jihoafrické republice. Žízniví návštěvníci tamních festivalů a koncertů mají nyní možnost nechat si donést pivo přímo pod nos. Číšníkem by měl být právě létající dron.

V srpnu se v JAR koná OppiKoppi Music Festival, během něhož mají účastníci možnost objednat si přes mobilní telefon pivo do ruky. Droni, naložení lahvemi piva, se pak snesou k zemi a dodají pivo zákazníkovi pomocí padáčku, jak je patrné na tomto videu:

Jak bude experiment úspěšný, ukáže čas

Droni jsou zatím ovládáni ručně, do budoucna ale pořadatelé festivalu počítají s navigací pomocí GPS. Najít ovšem v davu návštěvníků toho, který si pivo objednal, jistě nebude snadné. Pro tým pořadatelů to je jedna z mnoha výzev, které se s nápadem pojí.

Pokud experiment, vyjde, nabízí se celá řada podobných využití dronů. Droni by mohli dovážet pizzu nebo se postarat o extrémně rychlé dodání zásilek. Kam by hrabala Česká pošta! Využití dronů pro komerční účely je ovšem zatím hudbou budoucnosti (v USA bude povoleno až v roce 2015), přesto se ale tato budoucnost blíží mílovými kroky k nám.

Zdroj: https://mashable.com/2013/05/05/beer-drones/

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru