Dnes vyšlo 1 článků

Pirátský web KickassTorrents opět funguje

V červenci letošního roku byl zatčen Artem Vaulin, údajný zakladatel torrentového portálu KickassTorrents, a tím byla pirátská webová stránka zablokována. Nicméně skupina oddaných zaměstnanců notoricky známý torrentový server opět zprovozňuje.  

Už před několika dny byla spuštěná webová stránka plná torrentů. Ačkoliv vypadá totožně s jejím předchůdcem, došlo k výraznému pročištění databáze uživatelů. Dobrou zprávou je, že na palubě bude zpět hned několik zaměstnanců původní stránky, včetně specializovaných uploaderů.

„Opět máme na palubě všechny hlavní uploadery, kteří neúnavně pokračují v nahrávání nových věcí. Komunita vzniklá kolem torrentů se může těšit na nové soubory od starých, ověřených jmen,“ vyjádřil se k tomu tým stojící za KATcr.

Po odstavení torrentového giganta vzniklo hned několik napodobenin, které však byly velice rychle odstavené. Kromě porušování zákona se totiž objevily problémy i s ochranou osobních údajů uživatelů, kdy nic netušícím pirátům byly ukradeny osobní informace, přihlašovací údaje, ba dokonce čísla kreditní karet. Ale nový KickassTorrents slibuje, že se takové problémy už nevyskytnou.

„Aby byli naši uživatelé v bezpečí, rozhodli jsme se obnovit pouze bezpečné prvky stránky. Navzdory tomu, že taková obnova trvala déle, bezpečnost naší společnosti je na prvním místě,“ dodal tým.

Vzhledem k tomu, že americké úřady neustále podnikají právní kroky proti subjektům stojícím za předešlým portálem, je pouze otázkou, kolik času zbývá novému KickassTorrents.

Pokud se nebudete moci dostat na webovou stránku, pravděpodobně to je způsobené vysokou návštěvností a přetížeností serveru.

Zdroj: The Next Web

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru