Pirátská zátoka dosáhla nového milníku

Pirátská zátoka dosáhla nového milníku

ThePirateBay.se, v překladu Pirátská zátoka dosáhla před pár dny nového milníku – na stránku byl přidán torrent s pořadovým číslem 10 000 000. Ano, přesně tolik torrentů již bylo pravděpodobně nahráno na tento známý server.

Minulý rok The Pirate Bay oslavil své 10 narozeniny a tento rok dosáhl dalšího úctyhodného mezníku. Stránka se dočkala svého deseti milióntého torrentu. Vzhledem k tomu, jakými problémy si tato stránka v průběhu let prošla, tak se jedná skutečně o překvapení.

A o jaký torrent se jedná? Samozřejmě o nelegální kopii…porna. Konkrétně lesbického porna. Tento torrent nahrál VIP uživatel s přezdívkou „Drarbg“ a má necelých 900MB.

tpb10million

 

Torrent s číslem 9 999 999, který dále šíří remix od remix písně Summer od Calvina Harrise se ale rovněž dočkal pozornosti:

tpb9Samotné číslo prý překvapilo i samotný vývojářský tým The Pirate Bay. Museli rychle upravit několik věcí, aby vše bylo připravené pro novou cifru. A s tím přišlo i několik důležitých aktualizací.

Je třeba zdůraznit, že i když na The Pirate Bay objevil deseti milióntý torrent, tak to neznamená, že na TPB jich je stejné číslo. Dokonce ve skutečnosti je zde „pouze“ 3 050 000 torrentů. Všechny ostatní torrenty byli odstraněny.

A proč torrenty mizí z webu? Nejčastěji je to z důvodu ochrany uživatelů. Často jsou zde totiž nahrávány podvrhy, které v sobě obsahují nějaký vir nebo malware. Je tedy pochopitelné, že tyto torrenty se snaží admini TPB mazat.

Doména thepiratebay.pe z Peru

Doména thepiratebay.pe z Peru

Dokonce je zde takové pravidlo, že každý torrent, jehož popis neodpovídá obsahu, by měl být vymazán.  A toto pravidlo si skutečně většina uživatelů pamatuje.

A kdy se The Pirate Bay dočká dalšího mezníku? Paradoxně to už může být za rok nebo dva. Denně je totiž na server nahráno kolem 10 tisíc torrentů, takže 20 000 000. torrentu bychom se mohli dočkat již příští rok.

zdroj: torrentfreak.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru