Pinterest má dalšího konkurenta, nová funkce od Google umožní odložit si inspirativní obrázky

Společnost Google zavedla novou funkci ve svém vyhledávači, která nabízí uživatelům jednoduchým způsobem uložit inspirativní obrázky do kolekcí, ke kterým se můžete kdykoliv vrátit.

Tato služba je prozatím dostupná pouze pro mobilní telefony v USA. Postupem času by se měla nová funkce rozšířit po celém světě a být dostupná pro všechny internetové prohlížeče a mobilní telefony se systémem iOS a Android.

Google+ se snaží konkurovat sociálním sítím, jako je Pinterest nebo Reddit

Abyste si mohli uložit obrázky, budete se muset přihlásit do svého Google účtu. Nová funkce zapadá do úsilí Googlu o zrekonstruování sociální sítě Google+. Ovšem aktualizovaný Google+ se nesnaží konkurovat Facebooku, ale spíš sociálním sítím, jako je například Pinterest nebo Reddit. Osobní sbírky obrázků vytvořené na Google Search jsou vlastně šikovným tahem pro získání více uživatelů.

1kES

 

Goog­le zatím neuve­dl ča­so­vý rá­mec, v kterém by se funkce měla dostat na další trhy, případně do desktopového vyhledávání.

Zdroj: Itnews

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru