Pinterest bude spolupracovat s Telefónicou

Pinterest bude spolupracovat s Telefónicou

Pinterest nedávno oznámil svoji expanzi mimo USA. Proto v Evropě zřídil nové kanceláře. Nicméně to není všechno – včera oznámili, že budou spolupracovat s mobilním operátorem Telefónicou.

A jak to bude vypadat v praxi? Na každém Android smartphonu prodaném Telefónickou v Evropě a Latinské Americe bude předinstalovaná miniaplikace Pinterestu. Telefónica má více než 300 milionů zákazníků, takže Pinterest tedy expanduje ve velkém.

Don Faul, jeden z největších šéfů Pinterestu k tomu v tiskové zprávě dodal:

Zájmy jsou světovou záležitostí, proto chceme aby Pinterest byl dostupný kdekoliv, kde lidé budou chtít najít nové nápady pro jejich každodenní projekty a inspirovat se do budoucna.

A jak tato miniaplikace bude fungovat? Pokud nebudete přihlášení, tak bude ukazovat nejpopulárnější obsah. Pokud budete přihlášeny, tak bude ukazovat fotky od lidí, které sledujete.

Již nyní má Pinterest svoji aplikaci pro Android. Na Google play má hodnocení 4.5/5, patří k tedy nejpopulárnější masově rozšířením aplikacích. Dá se tedy očekávat, že i tato miniaplikace bude ve špičkové kvalitě.

Pinterest na Google Play

Takto vypadá aplikace Pinterest pro Android

Jako první se tato aplikace objeví v zařízeních ve Velké Británii, až časem se objeví i v dalších státech. Nebylo zatím uvedeno žádné datum, takže se neví, kdy to tak bude i u nás.

Pinterest se nechal sylšet, že za posledních 10 měsíců rozšířil svoji členskou základnu v Evropě a Latinské Americe o 130%. To je obrovské číslo, a po tomto partnerství bude ještě větší.

Dle studie společnosti Semiocast v červenci Pinterest měl 70 milionů registrovaných uživatelů, z toho pouhých 30% jich bylo mimo USA.

zdroj: mashable.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru