Pilulka pro zlepšení paměti a učení. Bude zpřístupněna veřejnosti?

Pro dobré fungování vašeho mozku toho můžete udělat opravdu hodně. Pomůže vám dostatek spánku, cvičení paměti, logické hry atd. Pokud jste příliš unavení, a potřebujete ještě místo spaní fungovat, možná tento problém řešíte pomocí kávy, energetického nápoje nebo silného čaje. Ještě je tu ale jedna možnost. Zázračná pilulka.

Zejména studenti a po nocích pracující lidé rádi experimentují s různými látkami, které „vzpruží“ jejich mozek a budou moci pokračovat v práci, i když by možná mnohem raději spali. Pilulka pro lepší myšlení byla dlouhou dobu pouze science fiction. Dnes ale taková pilulka, která pomáhá zlepšit pozornost, paměť i učení, skutečně existuje. Jmenuje se Modafinil.

pill 2x1

Pilulka by měla zlepšit vaši paměť a učení.

Lidé s různými látkami k povzbuzení mozku, rychlejšímu učení a lepší paměti, experimentují již více než 100 let. Většina těchto látek má ale také nežádoucí účinky.

V čem je Modafinil jiný?

Vědci z Oxfordu, Ruairidh Battleday a Anna Katherine Brem zjistili, že Modafinil nezpůsobuje žádné vážnější vedlejší účinky, a navíc není návykový.

Vedlejší účinky?

Modafinil je ve skutečnosti lékem proti narkolepsii. Lékaři Vám jej však v dnešní době nepředepíší, a to ani v případě, že touto poruchou trpíte. I když zatím nebyly prokázány žádné závažnější vedlejší účinky, 100% jistota, že je tento lék neškodný, tu zatím není. Modafinil byl zatím testovaný pouze krátkodobě. Nikdo tedy neví, co se může stát, bude-li někdo brát tento lék delší dobu.

14414381350_ca3f84e8f8_o

Bude pilulka přístupná veřejnosti?

Zatím tedy lidé zůstávají i energetických nápojů, kávy a čaje. Ve skutečnosti, kdyby byly veřejnosti zpřístupněny pilulky, jako je tato, mnoho lidí by je možná bralo proti své vůli. Mohl by totiž vzniknout strach z toho, že lidí, kteří budou pilulky brát, budou chytřejší a budou pracovat lépe, než ti, kteří je brát nebudou.

Pilulky, které nám zlepší paměť a pomohou s učením, budou ale již brzy dostupné. A proto je nutné zabývat se nyní otázkou, jak regulovat jejich používání tak, abychom se kvůli našemu přání být stále lepší a výkonnější, nedostali do začarovaného kruhu.

Zdroj/Foto:Tech Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru