Pilulka.cz překročila desetimilionový měsíční obrat. Příští rok hodlá obrat ztrojnásobit

Pilulka.cz překročila desetimilionový měsíční obrat. Příští rok hodlá obrat ztrojnásobit

Investorovi Martinovi Kasovi, který stojí za úspěšným e-shopem Kasa.cz, se podařilo během necelých dvou let vybudovat další prosperující byznys. Projektu Pilulka.cz se letos podařilo stanoveného cíle a dosáhnout měsíčního obratu přesahujícího 10 milionů korun.

Přesto se ani u této mety nehodlá Pilulka zastavit a hodlá pokračovat v růstu i nadále. Jak Martin Kasa uvedl na svém profilu na Facebooku, příští rok hodlá obrat ztrojnásobit.

Obchod Pilulka.cz spustil investor Martin Kasa v červenci roku 2013 společně se Sdružením nezávislých lékáren CoPharm. Pilulka má sloužit jako platoforma pro ověřené lékárny, které by rády své léky prodávaly online.

Na trhu je aktuálně několik stovek (menších i větších) konkurentů, kteří se zaměřují na prodej léků online (pouze trochu jinou formou – zatímco Pilulka.cz je platformou pro lékárny, další konkurenti se zaměřují spíše na přímý prodej léků po internetu). Jedničkou na trhu je v tomto ohledu stále projekt Lékárna.cz, který funguje již více než 10 let a byl prvním internetových obchodem zabývajícím se prodejem podobného sortimentu.

Původně web Lékárna.cz sloužil jako informační portál o lécích, zdraví a nemocech. Stejně jako Pilulka.cz chce i Lékárna.cz i v následujícíh letech růst (dle poslední tiskové zprávy chce zdvojnásobovat obrat každé tři roky), obrat Lékárna.cz činí aktuálně kolem 300 milionů korun ročně.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru