Dnes vyšlo 15 článků

Pilulek už je přes sedmdesát

Pilulek už je přes sedmdesát

Na poli české e-commerce to v poslední době doslova vře. Zásadní změny krátce po sobě oznámily online supermarkety Košík.cz a Koloniál.cz, Slevomat měnil majitele a minulý týden se na Twitteru objevila zpráva od majitele lékárenské sítě Pilulka.

Piluková rodina se rozrůstá

Martin Kasa, mimo jiné zakladatel miliardového e-shopu Kasa.cz, oznámil převzetí čtyř nových lékáren. Jejich počet tak nově narostl na 74, čímž Pilulka potvrdila svou pozici třetí největší sítě lékáren v České republice (po Dr.Max a BENU). Spolu s kamennými prodejnami firma provozuje ještě stejnojmenný e-shop Pilulka.cz nabízející zákazníkům více než tisícovku odběrných míst. Martin Kasa se netají optimistickým výhledem do budoucna. Do konce roku by totiž rád atakoval magickou hranici stovky poboček. “Směřujeme k tomu, abychom i nadále rostli. Přesný cíl ale ani interně stanovený nemáme, jelikož naším cílem není kvantita, ale kvalita. Věříme, že na konci roku budeme okolo tohoto čísla v Česku a na Slovensku,” uvedl pro deník E15, který s informací přišel jako první.

Roste i v zahraničí

V loňském roce se Pilulka poprvé od svého založení před čtyřmi lety dostala do černých čísel a oznámila zisk v řádu jednotek milionů korun. Letošní rok Pilulka podle Kasy zaznamená ještě výraznější nárůst profitu. Jen zářijové tržby se podle něj přibližují těm předvánočním. K úspěchu by měly pomoci právě čerstvé akvizice a také investice do zahraničních aktivit.

Podnikatelská story naruby

Příběh lékáren se zeleno-růžovým logem je svým způsobem unikát, vyvíjel se totiž přesně naopak, než tomu u obdobných projektů bývá. Zatímco zpravidla dojde nejprve k založení standardních kamenných obchodů a následně se podnikatelské aktivity přesunou na internet, Pilulka v roce 2013 začínala jako online obchod s volně prodejnými prostředky a dalším lékárenským sortimentem. Teprve postupně došlo k přesunu do kamenných lékáren, které Pilulka buď přímo vlastní, nebo provozuje formou franšíz. V současné době klade Martin Kasa zhruba stejný důraz na internetovou i kamennou větev svého podnikání, které se podle něj ideálně doplňují.

 Zdroj: E15.cz

Po maturitě zamířila na Filosofickou fakultu UK a potom se vrhla do psaní. Přispívá na řadu webů i tištěných časopisů, věnuje se copywritingu a hraje si s češtinou. Taky miluje čtení, takže týdně přelouská tři čtyři romány. Když právě nedělá nic z toho, vypomáhá v prodejně ovoce a zeleniny nebo sportuje. Zajímá se o média, psychologii a historii obyčejných věcí. Je nekuřačka a abstinentka, miluje mrkev a nesnáší kmín.

Komentáře

Nahoru