phpBB3 a jeho nejlepší zdarma dostupné doplňky

phpBB3 a jeho nejlepší zdarma dostupné doplňky

Systém phpBB3 je vele úspěšnou platformou pro Vaše diskuzní fóra. Patří mezi nejrozšířenější systémy s tímto účelem a dovoluji si říci, že je i nejlepší. I přesto, že každý může mít svůj názor, tak systém phpBB3 nabízí nesčetně možností pro správu svého diskuzního fóra, je open source a k tomu pro něj existují miliony doplňků, takzvaných MODů. Na internetu není nic neobvyklého vyhledat seznamy nejužitečnějších pluginů pro WordPress, ale ty nejlepší, nejzajímavější a nejvyužívanější MODy pro phpBB3 jaksi chybí. V tomto článku to napravíme a i Vy, čtenáři, můžete nějaké MODy přidat.

Systém phpBB3 mne zaujal již při prvním pohledu. Láska na první dojem byla způsobena svojí přehledností a jednoduchostí. I přesto, že jsou dva zcela odlišné systémy ze zcela odlišené ligy, bych si jej dovolil přirovnat k WordPressu, jelikož i ten je ve své kategorii mimořádný právě díky své přístupnosti, využívanosti, jednoduchosti a také má nesčetně konkurentů typu Drupalu, Joomly! a dalších. Stejně tak phpBB3, kterému asi nejvíce konkuruje vBulletin, ten je však placený a jeho ovládání již není, dle mého názoru, tak příjemné. Krom toho všeho se WordPress a phpBB3 ještě trochu podobají a to v počtu doplňků. Pro oba systémy nalezneme tisíce volně stažitelných doplňků. Rozdíl je však pouze v tom, že MODy pro phpBB3 vyžadují i vlastnoruční úpravy a tím pádem to může odradit spoustu uživatelů.

S phpBB3 mám dlouholeté zkušenosti, postavil jsem na něm naše Bezva Fórum a spolupracoval jsem na mnoha dalších fórech. Tento systém je velice rozšířený a to bohužel i v oblasti warez scény, kde jej využívají ta slavná warez fóra. To však systém nijak neovlivňuji a do roka vychází několik jeho aktualizací a další a další MODy. Centrum dění je na oficiální podpoře phpBB.com, kde můžeme sledovat rozdělané MODy, či vyhledávat ty dokončené. Samozřejmě nám tam dobře poradí. Abychom již přešli od slov k činům, zde jsem vybral ty nejzajímavější MODy, jaké jsem zatím objevil.

Arcade MOD

Tento doplněk je velice rozšířený. Díky němu můžete svoje fórum obohatit o hernu s online hrami. Jeho živé demo nabízíme i my zde. Instalace není natolik složitá, i když je trochu delší. Po dokončení však nemáte hotovo. Všechny hry musíte nahrát na FTP server a přidat je v administraci. Stahovat si je můžete například na Origonu.

MOD je ke stažení zde, zatím je ve vývoji.


Ukázka naší online herny.

Ajax Chat

Díky chatu můžete diskutovat s uživateli i mimo příspěvky na fóru. Pomocí tohoto doplňku docílíte kvalitního chatu, který můžete vidět na hodně fórech, včetně nás. Na chatu mohou klábosit všichni registrovaní uživatelé, ukazuje se, kdo je zrovna online a využívat se mohou jak smajlíci, tak i BB kódy.

MOD stahujte zde, stále je ve vývoji.

Auto Database Backup

Důležitou činností každého správce fóra by měla být záloha databáze. Ta se dá jednoduše udělat navštívením stránky vzniklé po nainstalování tohoto MODu. Ten sám vykoná zálohu databáze.

Stažení a informace zde.

phpBB3 Gallery

Mnoho vašich uživatelů určitě rádo fotí a rádo by se i pochlubilo svými fotografiemi. Jenže, kam je umístit? Tento plugin nabízí řešení a vytvoří Vám tuto krásnou fotogalerii plnou možností. Můžete vytvářet rubriky pro fotografie a mnoho dalšího. Plugin je velice známý.

Ke stažení jej naleznete zde, i on je ve vývoji.


Ukázka funkční instalace pluginu phpBB3 Gallery

ShMk User Feedback 1.0.6

Pomocí tohoto MODu si budou moci Vaši uživatelé mezi sebou udělovat kladná, záporná, či neutrální hodnocení. Například za jejich projev na fóru, nějaké čin, zdařilý obchod a další. U nás je to známé jako Karma a zatím u nás byla využita přibližně 1200x.

Stahujte zde, plugin je ve vývoji.

TOP FIVE

Tento MOD Vám vytvoří tabulku (například v horní části fóra) s nejnovějšími příspěvky na Vašem fóru, nejaktivnějšími uživatelů a k tomu ještě i ty nejnovější zaregistrované uživatele. Je to poměrně zajímavý MOD, ale dá se vytvořit i jednodušeji.

Stahujte jej zde.

FAQ Manager

Často kladené otázky jsou leckdy nesmírně důležité. Plugin FAQ Manager Vám umožní jednodušeji spravovat Vaše FAQ v administraci a přidávat další, či mazat již vzniklé často kladené otázky. Vše se dá udělat i v kódu samotném, takto je to však pohodlnější.

Ke stažení zde.

Quick reply

Pro pohodlnější a rychlejší proud diskuze, tedy lepší přispívání na fórum, je dobré uživatelům pomoci a ochudit je o klikání na tlačítko Odpovědět. Proto zde existuje plugin pro rychlou odpověď, který přidá pod diskuzi tabulku, kam můžete rychleji napsat další reakci.

Ke stažení zde.


Až takhle může vypadat i ta Vaše rychlá odpověď.

Profile friend list

Mnoho Vašich uživatelů si již na fóru našlo přátele a neváhalo si je tak i označit. Proto je tento MOD příjemným doplňkem profilu, jelikož do něj přidá seznam uživatelových přátel.

Ke stažení tady.

phpBB SEO

Chcete-li trochu pomoci fóru v oblasti SEO, zkuste si z udělat hezká URL. Tedy vyměňte klasické adresy příspěvky (forum.tld/viewtopic.php?f=2) za hezčí (forum.tld/nazev-priskevku-t2.html). Docílíte toho s tímto, poměrně však těžkým MODem.

Stahujte jej zde.

Linked Profile Picture

Nestačí-li Vám avatar a rádi byste k němu ještě něco přidali, pomůže Vám právě právě tento doplněk, který do profilu přidá možnost přidání obrázku profilu. Ten se zobrazí v náhledu profilu uživatele a po kliknutí na něj se zobrazí v plné velikosti.

Naleznete jej tady, stále se vyvíjí.

Avatar of poster on Index and Viewforum

Úvodní stránka Vám může nabídnou i více, než doposud. Tento MOD Vám tam přidá avatar posledního přispěvatele v sekci. To platí nejen pro úvodní stranu fóra, ale i jednotlivé sekce.

Ke stažení je zde.

Thank You MOD

Líbil-li se Vám nějaký příspěvek na fóru, můžete mu poděkovat díky jednoduchému tlačítku. To přičte autorovi příspěvku jeden bod a Vám také.

Stahujte zde.

Sort topics alphabetically

Pokud máte sekce hojně přeplněné, určitě uvítáte jejich řazení podle jednotlivých písmen abecedy. Tento MOD totiž přidá nad příspěvky lištu s abecedou a vy můžete hojně seřazovat příspěvky podle abecedy.

Stahujte jej zde.

[poll id="18"]

MODů určitě naleznete ještě nepřeberné množství, jsou jich skutečně tisíce. Pokud mi v seznamu nějaký chybí, můžete jej doplnit i Vy v komentářích. Děkuji, snad Vám tento seznam pomůže.

Komentáře

Nahoru