PhotoMath: Aplikace se kterou budete mít z matiky jedničky

Ti, kdo matematice rozumí, ji vidí jako krásnou vědu. Bohužel je ale na světě daleko více těch, kteří v ní naprosto plavou, jsou přesvědčeni, že jim v životě k ničemu nebude a že by jim bylo lépe, kdyby se ji vůbec nemuseli učit. A přesně pro takové případy teď přichází elegantní řešení. Aplikace PhotoMath je snem každého studenta!

Společnost MicroBlink strávila dva roky tím, aby dala dohromady pořádný software pro rozpoznávání textu. Vyřešit rovnici už je pak prakticky hračka. Nejtěžší bylo vytvořit algoritmus rozpoznávání. Ale povedlo se, a tak se všichni studenti mohou těšit z aplikace PhotoMath, s jejíž pomocí jednoduše namíříte fotoaparát na matematickou rovnici a … No to je vlastně všechno. Máte hotovo.

photomath

Aplikace se dostala do finále na konferenci TechCrunch Disrupt cup

Nicméně autoři sami tvrdí, že rozhodně není určena pro podvádění. Má být jen užitečným nástrojem k výuce, protože vám může krok za krokem ukázat, jak daný příklad vypočítat. Ovšem upřímně: Vážně si myslíte, že ji nikdo nebude zneužívat při testech?

Ne, nechceme vás navádět k tomu, abyste podváděli. Ale kdyby přece jen… Aplikaci můžete stáhnout pro Windows PhoneiOS a Android.

Podpora češtiny, vysvětlení postupu a skenování psaného textu

Aplikace PhotoMath je na světě už dva roky a za tu dobu si ji stáhlo asi 36 milionů uživatelů z celého světa. Její chorvatský autor, Damir Sabol, proto nelení a nyní a přináší nové funkce.

photomath2

PhotoMath už rozpozná i psané příklady

Největší změnou je podpora psaného textu. Doposud si aplikace poradila jen s tištěnými příklady, teď už umí naskenovat a vypočítat i výrazy psané rukou. Novinkou je rovněž podpora češtiny a možnost vysvětlení postupu, která je však zpoplatněná. Bez poplatku dostanete pouze výsledek, po zaplacení se z aplikace stává kvalitní nástroj na učení matematiky.

Zdroje: TechCrunch, CroatiaWeek

Komentáře

Nahoru