Dnes vyšlo 1 článků

Philip Morris začne v České republice prodávat „zdravější“ cigarety

V roce 2008 tabáková společnost Philip Morris investovala přes tři miliardy dolarů do vývoje cigaret s menší zdravotní škodlivostí. V tuzemských obchodech by se měly tyto produkty označené jako iQOS objevit v druhé polovině letošního roku.

„Podali jsme kompetentním úřadům povinné oznámení dle současných zákonů,“ uvedl Árpád Könye, předseda představenstva společnosti.

V klasických cigaretách hoří tabák při teplotě vyšší než 600 °C, přičemž shoří úplně na popel a produkuje kouř s vysokým obsahem škodlivých látek. Právě tyto látky jsou považovány za nejpravděpodobnější příčinu onemocnění, která souvisí s kouřením. Ale v cigaretách zvaných iQOS tabák nehoří, ale pouze se zahřívá, a tak kuřák namísto kouře vdechuje aerosol. Koncentrace škodlivých látek se tak sníží na desetinu. I nadále tyto „méně závadné“ cigarety obsahují nikotin způsobující závislost na cigaretách.

„Pokud někdo kouří, měl by přestat. Pokud se však ani to nepodařilo, pak je v hierarchii rizika taábk, který nehoří. Další stupeň méně rizikového nikotinu je pak z vapování (elektronických cigaret),“dodala lékařka Eva Králiková.

cigarettes-83571_1280

Zdroj: Pixabay

Zdroj: Euro

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru