Pharrell Williams a další žalují Google o miliardu dolarů

Pharrell Williams a další žalují Google o miliardu dolarů

Podobně jako Facebook i další technologický gigant čelí žalobě o nemalé peníze. Skupina Global Music Rights zastupující některé významné světové hudebníky se připravuje na boj s Googlem. Tvrdí totiž, že YouTube nemá práva k asi 20 000 skladeb.

Irving Azoff a jeho společnost Global Music Rights (GMR) zastupuje zájmy zhruba 40 hudebních hvězd. Jde o jména jako Pharrell Williams, John Lennon, The Eagles, Chris Cornell a další. Azoff uvedl, že YouTube nemá práva pro zhruba 20 tisíc skladeb, které nabízí.

Může za to Music Key

Celý spor začal v momentě, když Google představil svou službu Music Key. Když si ji za 9,99 dolarů měsíčně předplatíte, budete si moc přehrávat hudební videa bez reklam, stáhnout si je k offline poslechu a nebude problém poslouchat je třeba při zamčeném displeji mobilu. No a tehdy se ozval Irvin Azolf, že Google nemá potřebná práva a že má těch 20 tisíc písní odstranit.

musicKeyBeta

Music Key láká na tři hlavní vychytávky

I kdyby Google souhlasil, nebylo by to tak jednoduché

Když se nad tím tak zamyslíte, pokud by se do toho Google pustil, neměl by to vůbec jednoduché. Každá píseň se na YouTube nachází mnohokrát, v mnoha různých videích. Musely by jich zmizet možná i statisíce.

Google se ale vůbec nebojí. Trvá na tom, že práva má, a sporé skladby odstranit odmítá. Jenže GMR otevřeně říká, že pokud z YouTube hudba odstraněna nebude, budou požadovat odškodnění ve výši miliardy dolarů.

Zdroje: BI, DailyMail

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru